خدمات بابادر در تعمیر و نصب کرکره برقی با قیمتی مناسب در تهران

تعمیر کرکره برقی

ارائه خدمات تعمیر کرکره برقی در سراسر تهران ، کرج و شهرستان های حومه توسط تیم متخصص و باتجربه ما در هر از شبانه روز و بهترین قیمت انجام می پذیرد.

اگر شما هم از آن دسته مشتریانی هستید که از کرکره برقی استفاده کی کنید، حتما با مشکلات تعمیر کرکره اتوماتیک در تهران مواجه بوده اید. تعمیر کرکره اتوماتیک بسیار حساس است. بنابرین به دلیل حساسیت و پیچیدگی در طراحی و ساخت کرکره های برقی و اتوماتیک، در صورت بروز مشکل و خرابی کرکره اتوماتیک، نباید سریع دست بکار شد و برای تعمیر آن اقدام کرد.

تعمیر تخصصی کرکره برقی در تهران

تعمیرات کرکره برقی یک کار کاملاً تخصصی است، به همین دلیل افراد کمی تخصص و تجربه لازم برای تعمیرات کرکره برقی را دارند. به دلیل ساختار کرکره و پیچیدگی  قطعات استفاده‌ شده در کرکره برقی باید کار نصب و یا تعمیر آن توسط افراد متخصص انجام شود تا ایرادات و خرابی احتمالی به‌راحتی مشخص و تعمیر گردد. موارد اصلی که امکان دارد در کرکره برقی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشند، موتور کرکره برقی، تیغه کرکره برقی، تعمیر و تعویض شفت، رسیور و فتوسل و… می‌باشد. با شناسایی قطعه مشکل‌دار و خرابی احتمالی می‌توان به‌راحتی کار تعمیر و یا تعویض آن را انجام داد.

تمامی ایرادات موجود در انواع کرکره برقی در سریع ترین زمان ممکن توسط تیم فنی ما قابل رفع می باشد و ما این تضمین را به شما می دهیم که بدون هیچ هزینه اضافی می توانید تا مدت ها از این ابزار کاربردی بهترین استفاده را کنید.

تعمیر کرکره برقی

با ورود هر ابزار و تکنولوژی جدید به زندگی روزمره، نیازها و خدماتی نیز پیرامون آن شکل می گیرد. با ورود نسل جدید کرکره برقی به زندگی مردم نیز خدمات مربوط به نصب کرکره برقی، فروش کرکره برقی، قیمتگزاری کرکره برقی و تعمیر کرکره برقی نیز توجه و نیاز کاربران کرکره برقی را به خود جلب کرد.

  با نصب کرکره برقی و استفاده متعدد و طولانی مدت از آن در فصل های مختف ممکن است قسمت ها و اجزای مختلف کرکره برقی مانند هر وسلیله فنی و الکتریکی دیگر با استهلاک و نقص مواجه شود. در این گونه موارد تنها و اولین گزینه پیش رو تعویض کرکره برقی نیست؛ در مواردی حتی مجبور به خرید قطعه جدید برای تعویض قسمت معیوب نیستیم. با عیب یابی درست کرکره برقی شاهد آن خواهیم بود که نقص فنی کرکره به راحتی و بدون صرف هزینه های بسیار برطرف شده است.

چرا کرکره برقی خراب می شود ؟

خرابی کرکره برقی به دلایل متعددی اتفاق می افتد. یک کرکره برقی از موتور، جک، شفت، رسیور، ریموت و اجزای الکتریکی تشکیل شده است. در صورت کار نکردن کرکره برقی، احتمال خرابی هر کدام از موارد و اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی می رود که با بازدید کارشناس مجرب به درستی عیب یابی و مشکل مربوطه رفع می شود.

موتور کرکره برقی

کرکره های برقی امروزه با سه سری موتور توبلار، موتور سانترال و موتور ساید در بازار عرضه می شوند.

موتور توبلار

موتوری است که برای به حرکت درآوردن درب هایی با وزن و میزان تردد پایین به کار می روند، به علاوه نصب و راه اندازی آن ها نیاز به دقت بیشتری دارد. موتور توبولار کرکره ساده قابلیت به حرکت در آوردن درب هایی تا وزن 140 نیوتن را دارد.

موتور سانترال

موتور های سانترال توانایی به حرکت درآوردن درب هایی با میزان تردد و وزن متوسط را دارند. عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره، موتور سانترال کرکره اتوماتیک را به بهترین گزینه برای تبدیل کرکره های فرسوده به کرکره های اتوماتیک می سازد.

موتور ساید

موتور هایی هستند که برای درب هایی با وزن و میزان تردد بالا، مورد استفاده قرار می گیرند. موتور ساید کرکره برای ورودی هایی با ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند؛ چرا که قدرتمند ترین نوع موتور های کرکره برقی هستند. همچنین می توان آن را برای اماکنی که وجود برق اضطراری در آن ها الزامی است، استفاده نمود . این نوع موتورها عموما در سمت راست یا چپ کرکره نصب می شوند، و دلیل نامگذاری آن ها به این نام نیز همین است.

جک کرکره برقی

جک کرکره برقی در انواع الکترومکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیک وجود دارد. جک کرکره برقی خود از دو عدد بازو که بر روی درب ها نصب می شود، چراغ هشدار دهنده و مرکز فرمان که رابط بین ریموت و جک است، تشکیل می شود.

جک الکترومکانیکی

در ابعاد 70 تا 170 سانتیمتر موجود است که متناسب با عرض هر لنگه درب خریداری می شود. برای جلوگیری از خرابی های بعدی جک الکترومکانیکی با ارائه اطلاعات دقیق وزن، ارتفاع و عرض لنگه های درب به فروشنده و همچنین با دقت به بروشور جک الکترومکانیکی، خرید مطمئنی داشته باشید. در مواقعی بدون دقت به توضیحات کارشناس امور فنی کرکره برقی یا بدون کسب اطمینان از مناسب بودن جک کرکره برقی با وزن و ابعاد لنگه های درب، بعد از مدت کوتاهی شاهد خرابی و اخلال در کارکرد کرکره برقی و بازو بسته شدن درب خواهیم بود.

جک هیدرولیکی

مکانیزمی استوانه ای شکل و در داخل خود روغن دارد. نیرویی که با فشار بر روغن داخل مکانیزم استوانه ای وارد می شود، باعث می شود که روغن تراکم ناپذیر به یک استوانه بزرگتر بعدی وارد شود و در نهایت با فشار آوردن بر پیستون استوانه باعث حرکت دادن جسم خارجی مانند لنگه های درب می شود. جک هیدرولیک برای درب های سنگین که تردد بالایی نیز دارند مناسب است.

جک پنوماتیک

یا بادی، توسط هوای فشرده کار می کند. روند عملکرد جک پنوماتیک به این صورت است که هوای قشرده از پورت ورودی جک وارد جک و در پشت سیلندر جمع می شود. صفحه متصل به شفت جک با فشار باد پشت سیلندر جابه جا می شود. البته استفاده از جک پنوماتیک به دلیل ایجاد صدای زیاد هنگام تخلیه باد و هزینه های نگه داری بالا، منسوخ شده است.

رسیور کرکره برقی

رسیور کرکره برقی وظیفه دریافت سیگنال و فرمان دادن به موتور را برای بازوبسته کردن کرکره بر عهده دارد. رسیور عموما بر قسمت فوقانی ریل نصب می شود. رسیور کرکره برقی همچنین می تواند سیگنال های دریافتی را تجزیه تحلیل و برای باز و بسته شدن درب کرکره برقی نیروی لازم را تامین کند. معمولا اولین بخش از کرکره برقی که در صورت خرابی یا بازوبسته نشدن کرکره برقی بررسی می کنند، رسیور کرکره برقی است که به ممکن است به دلایل مختلف مثل وزش باد شدید یا سرما یا گرمای شدید دچار اختلال شده باشد.

کرکره برقی و درب اتوماتیک

تا اینجا که به طور خلاصه با قسمت های اصلی تشکیل دهنده کرکره برقی آشنا شدیم، می توان حدس زد که قسمت های مکانیکی و الکتریکی کرکره برقی متعدد هستند و از مکانیسم پیچیده ای پیروی می کنند. به طور معمول موتور و جک کرکره برقی در فصول سرد سال نیاز به مراقبت بیشتری دارند و اکثرا توصیه می شود برای حفظ عملکرد و بهبود کارایی آن از روغن کاری جک کرکره برقی و پوشاندن موتور کرکره برقی با محافظ پشم شیشه برای حفظ گرمای موتور، غفلت نشود.