صدای آزار دهنده کرکره برقی

4 دلیل متداول صدای کرکره برقی و راه های رفع آن

صدای کرکره برقی از جمله مسائلی است که بروز آن می‌تواند محاسن متعدد آن را تحت‌الشعاع قرار دهد. دلیل این مشکل چیست و چگونه از بروز آن جلوگیری کنیم؟

کرکره­‌های برقی یکی از انواع کرکره­های غلتکی است که دارای یک موتور داخلی است و برای باز و بسته کردن سریع و آسان درب­های بزرگ و معمولی، پنجره­ها، ورودی تراس و بالکن نصب و استفاده می‌­شود.

بیستر بخوانید:

در این مقاله به بررسی موضوع صدای کرکره برقی و دلایل ایجاد نویز در صدا، به همراه ارائه راه­کارهایی برای رفع آن می‌پردازیم.

صدای کرکره برقی

با وجود مزایای کرکره­ های برقی و صرف نظر از نحوه کارکرد و اجزای داخلی آن،  ذکر این نکته حائز اهمیت است که استفاده از کرکره برقی ممکن است شما را با مشکلاتی هم مواجه کند که از جمله مهم­ترین این مشکلات در ارتباط با  صدای کرکره برقی و در واقع امکان ایجاد سر و صدای بیش از حد در آن است.

کرکره‌های برقی در حین کار کردن صدای کمی ایجاد می­کنند، اما استفاده طولانی مدت و نگهداری نامناسب، ممکن است سبب اخلال در صدای کرکره برقی و شنیدن صدای غیرطبیعی از آن بشود. دیگر دلایل مهم قابل بررسی در ایجاد این اخلال، مواردی اعم از شل بودن ریل­ها و اتصالات، مشکل در موتور و قطعات کرکره ای و اصطکاک پره­ ها در برابر هم و … را در برمی­گیرد. با توجه به مقدمه تبیین شده، این محتوا به دنبال بررسی دلایل ایجاد صدای آزاردهنده کرکره برقی و همچنین ارائه راه ­ها یا راهکارهایی برای رفع آن خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

روانکاری قطعات، صدای کرکره برقی را کاهش می­دهد

برای کارکرد کم صدا و کارآمد کرکره برقی، باید اطمینان حاصل کنید که قطعات آن به طور منظم و به شیوه ای حرفه ای نگهداری می شوند. قطعات موتور کرکره برقی نیاز به روانکاری منظم و کافی دارند. اگر ادوات، ریل و چرخ ها و قطعاتی که به حرکت کمک می کنند، به خوبی روانکاری نشوند، باعث ایجاد سر و صدای زیاد یا نویز در آن می شود. یک سیستم روانکاری یا روغن کاری شده، نه تنها باعث کاهش نویز و اصطکاک می شود، بلکه باعث عملکرد بهتر آن نیز می گردد.
استفاده از روغن مناسب برای روانکاری موتور و اجزای متحرک کرکره برقی، باعث می شود که این اجزا به آرامی روی یکدیگر بلغزند و در نتیجه کارآمدتر عمل نموده و در نهایت صدای کرکره برقی هم کاهش می یابد. البته باید توجه داشت که علاوه بر روانکاری، عوامل دیگری نیز در ایجاد سر و صدای موتور کرکره برقی موثرند که شامل شل شدن و در رفتگی قطعات یا زنگ زدگی آن می‌شود.

بیشتر بخوانید:

جنس متریال کرکره برقی دلیل ایجاد سر و صدا

توجه داشته باشید کرکره های برقی به ویژه مدل های قدیمی آن معمولا از تسمه های فولادی ساخته می شوند که هنگام باز و بسته شدن، در روی یکدیگر غلت می زنند. این عمل صدای زیادی ناشی از برخورد “فلز روی فلز” تولید می کند. علاوه بر این جنس پره ها و دیگر قطعات پرده که به کمک آن حرکت می کند، نیز معمولا فلزی بوده و اصطکاک این قطعات کرکره‌ای و سایش پره ها روی هم به ایجاد صدای نویز بلندی منجر می شود. عامل دیگر ایجاد سر و صدا، می تواند در اثر شل شدن ریل و نگهدارندهای پرده یا کرکره باشد.
معمولا تیغه یا پره های میانی مجهز به گیره هایی هستند که کرکره (پرده) را از نگهدارنده های آن دور نگه می دارد ودر نتیجه صدای کرکره برقی را کاهش می دهند. بررسی کنید که چنانچه گیره شکسته شده یا از بین رفته، برای کاهش صدا و عملکرد بهتر کرکره، آن‌ را تعویض کنید.
علاوه براین نگهدارنده ها را بررسی کنید که آسیب یا زائده ای نداشته باشند، چرا که حتی یک دندانه یا فرورفتگی کوچک در آن ها نیز می‌تواند مانعی برای حرکت آسان کرکره ایجاد نموده و فشار و نویز صدا را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

تیغه و جنس های مختلف کرکره برقی

فرسودگی قطعات دلیل صدای درب پارکینگ

کرکره‌های قدیمی‌ مستعد ایجاد سر و صدای بیشتری هستند، زیرا پره ‌ها به مرور زمان ساییده شده و باعث عدم تعادل کرکره و ایجاد فشار اضافی بر روی موتور و نگهدارنده ها می‌شوند. نتیجه این وضعیت، بوجود آمدن نویز در صدای کرکره برقی است. علاوه بر این فرسودگی و قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت ممکن است باعث خوردگی و زنگ زدگی اجزای کرکره شود و به آن آسیب رسانده و باعث شنیده شدن صدای جیر جیر از آن شود. از راه های رفع صدای کرکره برقی در این وضعیت این است که علائم خوردگی را همواره تحت نظر قرار داده و آن را به طور منظم تعمیر و سرویس نمایید.

بیشتر بخوانید:

اتصالات ناقص برقی و هرز شدن کشش فنر کرکره

در کرکره برقی، مشکلات مربوط به منابع برق و شل بودن اتصالات، از رایج ترین و ابتدایی ترین مشکلاتی است که ممکن است باعث آسیب جدی و ایجاد عیوب مختلف در تمامی اجزای کرکره شود، که از عواقب آن اخلال در عملکرد و صدای آن است. به این منظور اتصالات منابع برقی همواره باید چک و بررسی شود.
علاوه بر این، شل یا سفت بودن کشش فنر روی کرکره، تعادل آن را کم تر نموده و ممکن است به افزوده شدن وزن و فشار و در نتیجه ایجاد نویز در نگهدارنده ها و موتور کرکره برقی شود. تا جایی که کار با آن را خطرناک نماید. برای رفع این مورد تنها می بایست از یک کارشناس متخصص کمک گرفته شود تا بنا به تشخیص او و در صورت لزوم، کشش فنر را افزایش یا کاهش دهد.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

سخن پایانی

در جمع بندی این محتوا، ذکر این نکته حائز اهمیت است که دلایل متعددی در به وجود آمدن نویز و سر و صدا در کرکره برقی قابل بررسی است،  این وضعیت نشان می­دهد که نگهداری کرکره برقی نیاز به رسیدگی و بررسی مداوم دارد. با وجود اینکه در این محتوا سعی شد تا دلایلی کلی صدای کرکره برقی تبیین و راهکارهای ساده‌ای برای رفع آن ارائه­ شود، توجه به این نکته ضروری است که بهترین اقدام این است که با کمک یک متخصص مشکل کرکره برقی را شناسایی کنید. با بررسی کارشناسانه و بازرسی، نگهداری و سرویس منظم، می­توانید اطمینان حاصل کنید که کرکره برقی در بهترین شرایط باقی مانده و در نتیجه مشکل اخلال صدای آن نیز به تاخیر می­افتد. در همین راستا می‌توانید برای استعلام قیمت کرکره برقی و دریافت مشاوره در مورد خرید بهترین نوع درب اتوماتیک با کارشناسان بابادر در تماس باشید.

انواع کرکره‌ برقی

بررسی انواع کرکره‌ برقی

اگر قصد خرید یا آشنایی با انواع کرکره برقی را دارید، در ابتدا بهتر است در مورد موتورهای کرکره برقی و انواع جنس تیغه‌های آن‌ها بیشتر بدانید تا متناسب با آن‌ها باکیفیت‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین کرکره را خریداری نمایید.

درب‌های اتوماتیک و کرکره‌های برقی نقش مهمی در سهولت باز و بسته کردن انواع درب‌ها مانند درب‌های پارکینگ دارند. کرکره‌های برقی علاوه بر زیبایی ظاهری، کاربرد زیادی در محافظت از ساختمان و راحتی و آسایش بیشتر دارند. کرکره‌های برقی معمولا بر اساس جنس تیغه و نوع موتور دسته‌بندی می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم انواع کرکره‌های برقی را از نظر جنس تیغه و موتور مورد بررسی قرار دهیم.

مطالب مرتبط:

انواع کرکره برقی بر اساس نوع موتور

وجه تمایز درب‌های اتوماتیک و کرکره‌های برقی با مدل‌های قدیمی و دستی، در وجود قطعه‌ای به نام موتور است. عملکرد موتور به نحوی است که با به چرخش درآوردن شفت کرکره برقی، باعث بالا و پایین رفتن رول تیغه‌ها می‌شود و با قدرت دورانی که ایجاد می‌کند، منجر به این حرکت می‌گردد. انواع کرکره‌ برقی بر اساس نوع موتور به 3 دسته موتور توبولار، موتور ساید و موتور سانترال تقسیم می‌شوند. موتور کرکره برقی جزو قطعات مهم درب‌های اتوماتیک است که نقش مهمی در عملکرد درست کرکره برقی دارد.

1- موتور توبلار

موتورهایی هستند که داخل شفت یا لوله قرار می‌گیرند و به علت قطر کم موتورها هنگام رول شدن، فضای خیلی کمی را اشغال می‌کنند. کرکره‌های برقی با موتور توبلار برای درب‌های اتوماتیک پارکینگ‌ها و فروشگاه‌هایی که میزان تردد آن‌ها زیاد نیست مورد استفاده قرار می‌گیرند. میزان قدرت موتور کرکره برقی توبولار بین 30 تا 300 نیوتون تقسیم‌بندی می‌شود.

این موتور کرکره برقی دارای قطر کمی بوده و در شفت‌های لوله‌ای شکل و هشت ضلعی قابل نصب است. هم‌چنین خلاص کن دستی دارد که در صورت قطعی و نبود برق می‌توان از آن استفاده کرد. موتور کرکره اتوماتیک توبولار از برق تک فاز استفاده می‌کند و قابلیت رول کردن کرکره در داخل و یا بیرون از ساختمان وجود دارد.

2- موتور ساید

این نوع موتور برای درب‌های سنگین، درب‌های اتوماتیک فروشگاه‌ها و پارکینگ‌های پرتردد یا کارخانجات کاربرد دارد. کرکره دارای موتور ساید، در بین انواع کرکره برقی، قدرت بالایی داشته و قابلیت کارکرد در زمان قطعی یا نبود برق را هم دارد. اما سرعت این موتور برای حرکت دادن تیغه خیلی بالا نیست. موتور آن هم بی‌صدا است هم خارج از شفت قرار دارد و در زمان خرابی موتور نیاز نیست تیغه کرکره برقی را پایین آورده و تعمیر کرد. بعضی از انواع موتورها باطری بک آپ دارند که در این صورت نسبت به ابعاد تیغه کرکره اتوماتیک (رول آپ) تا 30 مرتبه در زمان قطعی برق می‌تواند حرکت کند.

3- موتور سانترال

موتور کرکره بری سانترال یا مرکزی برای درب‌های با وزن متوسط و ترددهای معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت نام‌گذاری موتور سانترال به این دلیل است که در مرکز شفت کرکره نصب می‌شود. موتور سانترال تنها موتوری است که می‌توان آن را بر روی کرکره‌های قدیمی نصب کرد. این موتور توانایی جابه‌جایی درب‌هایی با وزن 150 تا 500 کیلوگرم را دارد. هم‌چنین حرکت سریع و روان‌تری نسبت به سایر موتورها دارد.

موتورهای سانترال دارای دو نوع باتری‌دار و بی باتری هستند. مدل باتری دار سیستم UPS دارد و با برق 24 ولتی کار می‌کند هنگام قطعی برق باتری‌های اضطراری آنها کرکره را باز و بسته می‌کند مدل بدون باتری مدار فرمان ساده‌ای دارد در زمان قطعی برق می‌توان از سیستم خلاص کن آن استفاده کرد

بیشتر بخوانید:

موتور توبولار، موتور ساید و موتور سانترال

انواع کرکره برقی بر اساس جنس تیغه

تیغه‌ جزو اعضای اصلی و مهم کرکره برقی است که بیشترین تاثیر را در قیمت کرکره برقی دارد. اگر از برند مطرح و باکیفیت تیغه استفاده شود طول عمر و کارکرد کرکره برقی افزایش خواهد داشت. تیغه‌های آلومینیومی و پس از آن، تیغه‌های گالوانیزه، بیشترین استفاده را در ساخت انواع کرکره برقی دارند تیغه کرکره برقی از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری کرده و هنگام بسته بودن درب، نمای زیبایی به ساختمان می‌دهد.

در حالت کلی در رابطه با انواع کرکره برقی 6 نوع تیغه‌ داریم که بسته استفاده کاربران هر یک را می‌توان انتخاب کرد:

 1. آلومینیوم یا اکسترود
 2. تیغه پانچ‌دار یا سوراخ‌دار
 3. تیغه شفاف یا پلی کربنات
 4. تیغه فوم‌دار یا گالوانیزه
 5. تیغه رول گیتر
 6. تیغه فوم‌دار با جنس آلومینیوم  

مطالب مرتبط:

سازوکار و عملکرد انواع کرکره برقی

حرکت موتور کرکره برقی به صورت عمودی بوده و برای کار کردن به یک منبع برق سیمی یا منبع انرژی خورشیدی متصل است که با هدایت ریموت کنترل از راه دور بالا و پایین می‌رود. کرکره برقی با اتصال موتور کوچکی که توسط ریموت کنترل رمزگذاری شده است، فعال می‌شود.

انواع کرکره برقی سیستم امنیتی ویژه‌ای دارند و با استفاده از نوعی پرتو الکترونیکی کار می‌کنند. به این نحو که هنگام عبور هر نوع شی یا موجودی پرتویی را ساطع می‌کند که درب دوباره باز شود. لذا هنگام بسته شدن درب، کودکان، حیوانات و کاربران دیگر را خطری تهدید نخواهد کرد؛ زیرا با تشخیص رهگذر از نو باز می‌شود.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

سخن پایانی

تیغه و موتور دو بخش مهم و تشکیل‌دهنده بدنه کرکره‌های برقی هستند که با توجه به طرح‌ها و جنسی که دارند، گستره وسیعی از انواع کرکره برقی را به وجود آورده‌اند. همان طور که اشاره شد، در صورت استفاده از برند مطرح و باکیفیت موتور و تیغه کرکره برقی، و خرید از سایت و فروشگاه معتبر، طول عمر و نحوه صحیح عملکرد کرکره برقی افزایش پیدا خواهد کرد. در کنار ارائه اطلاعات مفید در مورد انواع کرکره برقی، کارشناسان بابادر برای شنیدن نظرات، سوالات و یا مشاوره برای خرید در کنارتان هستند. می‌توانید علاوه بر قرار دادن کامنت، از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما در تماس باشید.

انواع ریموت‌ کرکره برقی

بررسی انواع ریموت‌ کرکره برقی

اگر قصد خرید یا آشنایی با انواع ریموت‌ کرکره برقی و درب‌های اتوماتیک را دارید، یا می‌خواهید ریموت را با دیگری ست و کددهی کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

از جمله مزایای درب‌های اتوماتیک و کرکره‌های برقی، باز شدن از راه دور و بدون اعمال فشار دستی است. لذا ریموت کرکره برقی جزو قطعات کاربردی و ضروری برای کرکره‌های برقی است. زیرا با استفاده از ریموت کنترل به راحتی می‌توان درب پارکینگ را بدون نیاز به پیاده شدن باز و بسته کرد. در این مقاله قصد داریم انواع ریموت کرکره برقی که می‌توانند باز و بسته کردن درب را آسان‌تر کنند برای شما شرح دهیم.

مطالب مرتبط:

ریموت کرکره برقی

ریموت درب‌های اتوماتیک به عنوان کنترل از راه دور عمل کرده و با فرستادن فرکانس‌هایی با طول موج معین، باعث باز و بسته شدن درب و کرکره برقی می‌شوند. این امر زمانی امکان‌پذیر است که ریسیور کرکره برقی بتواند این فرکانس را شناسایی کند. پرکاربردترین فرکانس‌هایی که برای ریموت کرکره برقی استفاده می‌شوند، فرکانس 433 و315 هستند که بر روی ریسیورهای با همان فرکانس ست می‌شوند.

برد ریموت‎ها در فضای باز 60-70 متر است که در مکان‌های بسته به نصف این مقدار کاهش می‌یابد. ریموت‌ها به منظور فرمان دادن به موتور برای باز و بسته کردن درب باید با آن‌ها ست و کددهی شوند. در ادامه به انواع ریموت‌ها و روش‌های کددهی آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع ریموت کرکره برقی

1-ریموت مدل کد لرنینگ

در این نوع ریموت تنظیم فرکانس به صورت نرم افزاری انجام می‌شود و برای تعریف کردن ریموت روی ریسیور نیازی به لحیم کاری نیست. برای ست کردن آن با موتور کرکره، باید درب ریسیور را باز کرده و کلید شناسایی کنترل را پیدا کنید. بعد از این که انگشت خود را به مدت 2 ثانیه بر روی کلید نگه داشتید، صفحه LED داخل ریسیور روشن می‌شود. پس از آن باید کلید اول ریموت را به مدت 2 ثانیه فشار دهید. در این مرحله LED چشمک می‌زند که نشان از تایید ریموت است. اکنون ریموت شما با موتور به خوبی ست شده است و خواهید توانست کرکره را با ریموت به راحتی باز و بسته کنید.

2- ریموت مدل بلوتوثی

اضافه کردن ریموت به درب بازکن های پارکینگ نیازمند متخصص و برنامه‌ریزی مدار کنترل درب بازکن است؛ اما کپی کردن یکی از ریموت‌های موجود بر روی ریموت بلوتوثی ساده و سریع است و حتی خود مصرف‌کننده نیز می‎تواند این کار را انجام دهد. تنها نکته‌ای که باید رعایت شود، یکی بودن فرکانس کاری ریموت مورد نظر با ریموت بلوتوثی است. این مدل ریموت، نسبت به مدل‌های دیگر کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مهم در تنظیم ریموت بلوتوثی با موتور دستگاه، عدم نیاز به ریسیور اصلی برای تنظیم شدن آن‌ها است.
برای ست کردن باید ریموت خام و ریموت کددهی شده از قبل را به یکدیگر نزدیک کنید. به علت کپی کردن آسان، امنیت ریموت بلوتوثی کمتر از سایر مدل‌های ریموت کرکره برقی است. اما این نوع ریموت، قابلیت کپی یا ست شدن با مدل‌های دیگر مانند لرنینگ و سوئیچ را دارد.

ریموت درب پارکینگ مدل بلوتوثی

3- ریموت مدل دیپ سوئیچ

ریموت دیپ سوئیچ بیشتر برای موتورهای ساید مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا موتور ساید به ریموت قوی‌تری نسبت به موتور توبلار نیاز دارد و این ریموت قوی‌تر از سایر انواع ریموت کرکره برقی است. تعداد سوئیچ‌های موجود بر روی مدار ریموت دیپ سوئیچ، نشان‌دهنده طول کد ریموت است که معمولا به تعداد 8، 9 یا 12 عدد سوئیچ دارد. برای تنظیم ریموت باید ابتدا درب آن را باز کنید. پیچ‌های ریزی که پشت درب ریموت هستند را با استفاده از پیچ گوشتی باز نمایید. روی برد ریموت 8 عدد کلید قرار دارد که باید این 8 عدد کلید را به گونه‌ای بچینید. نحوه چینش بر روی ریسیور باید مانند چینش کلیدهای روی برد ریموت باشد.

4- ریموت هاپینگ کد

این ریموت امنیت بالایی در مقایسه با سایر ریموت‌ها دارد. به همین جهت برای ساختمان‌های امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت این ریموت، تغییر کددهی با هر بار فشردن کلید است. هنگام فشردن دکمه ریموت و ارسال فرمان به ریسیور، فرکانس میان ریموت و ریسیور دائما تغییر کرده و امنیت ریموت بیشتر می‌شود. کددهی ریموت‌های هاپینگ مانند لرنینگ بوده اما به هیچ عنوان قابلیت کد گرفتن از ریموت بلوتوثی را ندارند.

تفاوت ریموت اصل از غیر اصل

برای این که بتوانید ریموت اصل را از غیر اصل تشخیص دهید باید مواردی را مورد توجه ق5رار دهید که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. یکی از این موارد کیفیت و ماندگاری است که ریموت‌های غیر اصل به سرعت خراب شده و مجبور به خرید دوباره می‌شوید.

قیمت ریموت کرکره برقی اصل نسبت به مدل غیر اصل آن بیشتر است. اما متاسفانه قیمت پایین ریموت‌های تقلبی باعث می‌شود عده‌ای سراغ خرید آن‌ها بروند؛ غافل از این که پس از مدتی مجبور به تعویض آن خواهند شد.

برد انواع ریموت کرکره برقی اصل بسیار بیشتر از مدل‌های تقلبی آن است. در حالت کلی اگر آنتن ریموت اصل در فرمان مدار به درستی نصب شده باشد، برد آن از 45 تا 50 متر خواهد بود و می‌توان از این فواصل درب کرکره برقی را باز و بسته کرد.

اگر در مواردی مجبور به استفاده از ریموت غیر اصل شدید، باید از سازگاری و هماهنگی آن با دستگاه مطمئن شوید. زیرا ریموت‌ها فرکانس‌های متفاوتی از یکدیگر دارند که امکان ست نشدن آن‌ها با دستگاه زیاد است.

در ست کردن ریموت کرکره برقی باید به دو نکته توجه داشت. اول این که ریموت‌ها را می‌توان از طریق ریموت‌های قدیمی که بر روی موتور تنظیم بودند ست کرد. دوم این که اگر ریموت توانایی کپی شدن و ست شدن نداشت، باید آن را از طریق برد یا ریسیور تنظیم کرد.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

سخن پایانی

ریموت کرکره برقی برای کنترل از راه دور انواع درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریموت برای باز کردن کرکره‌های برقی نیاز به ست شدن و کددهی دارد. در برخی موارد این کددهی توسط خود مصرف‌کننده هم قابل انجام است اما در مواردی بهتر است از کارشناس مربوطه کمک بگیریم. در این مقاله تلاش شد تا انواع ریموت کرکره برقی، کاربرد و کددهی آن‌ها و هم‌چنین تفاوت ریموت اصل از تقلبی را بیان کنیم. برای آشنایی، خرید کرکره برقی و سرویس‌دهی در زمینه انواع درب اتوماتیک می‌توانید با کارشناسان مجموعه بابادر در تماس باشید.

تیغه کرکره برقی

6 نوع مهم تیغه کرکره برقی و کاربرد آن

اگر برای درب اتوماتیک یا کرکره برقی منزل یا محل کار خود به دنبال تیغه با کیفیت و کاربردی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع تیغه‌ کرکره برقی و کاربرد آن‌ها آشنا شویم.

تیغه کرکره برقی از مهم‌ترین اجزای لوازم کرکره برقی است. این قسمت بیشترین تاثیر را بر قیمت تمام شده درب اتوماتیک و زیبایی و امنیت آن دارد. پس انتخاب یک تیغه استاندارد پیش از خرید کرکره برقی بسیار اهمیت دارد. در این مقاله همراه با معرفی مهمترین انواع تیغه درب اتوماتیک نگاهی به کاربرد آن‌ها نیز خواهیم داشت، پس در ادامه با ما همراه باشید.

تیغه کرکره برقی

تیغه، بدنه کرکره برقی را تشکیل می‌دهد و مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قسمت درب‌ اتوماتیک و کرکره‌ برقی محسوب می‌شود. تیغه‌های کرکره برقی در جنس‌ها و طرح‌های مختلفی تولید شده و متناسب با نوع جنس، ویژگی‌های متفاوتی دارند. تیغه کرکره برقی از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری می‎کند و در زمان بسته بودن درب، نمای زیبایی به ساختمان می‌دهد.

از جمله مزایایی که تیغه‌های کرکره برقی دارند، امکان سفارش آن‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است. کارخانه‌های تولیدکننده، رنگ‌بندی‌های متنوعی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و فرد با توجه به نما ساختمان و کارکرد آن رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب می‌کند. هم‌چنین می‌توان تبلیغات را به شکل‌های مختلف بر روی تیغه‌ها انجام داد. رنگ‌آمیزی برای تبلیغات گزینه مناسبی بوده و هنگام بسته بودن درب و پایین بودن کرکره، تبلیغ کاملا به چشم می‎آید.

6 دسته‌بندی تیغه کرکره برقی

آلومینیوم یا آکسترود

این نوع تیغه از بیلت آلومینیوم و با استفاده از تکنیک استروژن ساخته شده و بیشتر در مغازه‌ها، درب‌های صنعتی و سوله‌ها استفاده می‌شود. رنگ تیغه آلومینیومی الکترو استاتیک و ضد خش است و در هر متر مربع بین 6 الی 8 کیلوگرم وزن دارد. البته کیفیت و مرغوبیت تیغه در مقدار وزن آن تاثیر دارد. تیغه‌های اکسترود به این دلیل که توخالی هستند، عایق صوتی محسوب نمی‌شوند و برای کرکره برقی منازل و پارکینگ‌ها مناسب نیستند.

تیغه‌های کرکره برقی با توجه به این که در هنگام بسته بودن، در بالا رول می‌شوند، نیاز به فضای زیادی در اطراف خود ندارند و حجم کمی را اشغال می‎‌کنند. لذا در محیط‌های کوچک بسیار کاربردی هستند. هم‌چنین تیغه‌ها استحکام بالای داشته و در برابر عوامل محیطی مختلف، مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند.

تیغه شفاف یا پلی کربنات

جنس این نوع تیغه از پلی کربنات است و به صورت شفاف یا رنگ‌های سفارشی تولید می‌شود. تیغه کرکره برقی پلی کربنات در ضخامت‌های 2 میلی‌متر و 4 میلی‌متر با طرح‌های مختلف در بازار وجود دارد. استفاده از تیغه پلی کربنات صرفه اقتصادی زیادی ندارد و بیشتر برای اماکنی استفاده می‌شود که وقتی کرکره پایین است، داخل محل نیز دیده بشود و نور به داخل بتابد؛ مانند پنجره، بالکن، نمایشگاه‌ها و طلا فروشی‌ها. تیغه پلی کربنات کرکره برقی را در هر مکانی می‌توان استفاده کرد. از نظر امنیتی هم این تیغه بسیار محکم، غیر قابل نفوذ و نشکن است.

تیغه شفاف یا پلی کربنات

تیغه فوم‌دار گالوانیزه

این تیغه از جنس آهن گالوانیزه است که پس از پرس شدن ورق گالوانیزه و شکل گرفتن آن به شکل تیغه کرکره، عایق فوم به درون آن تزریق می‌شود که علاوه بر عایق شدن در برابر گرما و صدا، به تیغه استحکام بالایی می‌بخشد. این تیغه‌ها سنگین‌تر از تیغه فوم‌دار آلومینیومی بوده و از نظر جنس، مرغوبیت و کیفیت کم‌تری دارند. اما به دلیل وجود فوم، ضربه‌پذیر بوده و  بیشترین کاربرد آن‌ها در پارکینگ منازل است.

تیغه پانچ‌دار یا سوراخ‌دار

تیغه‌های سوراخ‌دار از پانچ شدن تیغه‌های آلومینیومی تک جداره ساخته می‌شوند. از تیغه‌های پانچ‌دار معمولا به جهت زیبایی و همین طور نفوذ نور به داخل محیط به صورت ترکیبی با تیغه‌های اکسترود در فروشگاه‌ها و ساختمان‌های جنوبی استفاده می‌شود. با توجه به این که این نوع تیغه کرکره برقی تک جداره بوده و از نظر مکانیکی مقاومت کمتری نسبت به سایر کرکره برقی‌ها دارد، استفاده از آن به عنوان یک کرکره برقی کامل توصیه نمی‌گردد.

برای پشتیبانی مناسب حداکثر تا 5 عدد تیغه پانچ‌دار باید استفاده شود. برای جلوگیری از نفوذ آلودگی صوتی و گرد و غبار از درون سوراخ‌های کرکره برقی پانچ‌دار بهتر است این سوراخ‌ها با تلق شفاف یا پلی کربنات پوشانده شود.

تیغه رول گیتر

این تیغه که به نام کرکره امنیتی معروف است، با مفتول‎های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده‌ است و امنیت بسیار بالایی دارد. تیغه‌های کرکره برقی رول گیتر ضد برش هستند و با قرقره‌هایی طراحی شده‌اند که از دو طرف داخل ریل قفل می‌شوند و احتمال خروج درب از ریل را حتی با ضربه شدید از بین می‌برد.

از این نوع کرکره برقی در مراکز تجاری، ورودی بانک‌ها، طلا فروشی‌ها و اماکن حساس با سطح بالای امنیتی استفاده می‌شود. تیغه رول گیتر در هر متر مربع 13 کیلوگرم وزن دارد. لذا از موتورهایی با قدرت بیشتر نسبت به کرکره‌های معمولی استفاده می‌شود. این تیغه از نظر امنیت و استحکام در بالاترین سطح قرار دارد و برای اماکن و مراکز امنیتی بهترین گزینه است.

تیغه فوم‌دار آلومینیومی

تیغه‌های فوم‌دار آلومینیومی دارای رنگ‌بندی‌های متنوعی هستند و می‌توان با توجه نمای ساختمان از رنگ مناسب استفاده کرد. به دلیل سبک بودن و کم ‌صدا بودن این نوع تیغه، بیشتر در اماکن مسکونی، درب‌های پارکینگی و پنجره‌ها به کار برده می‌شود. این تیغه در عین سبک بودن، مقاومت بالایی دارد و تزریق فوم با چگالی بالای 40 و عایق بودن آن در برابر صدا، سرما و گرما موجب جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود.

تیغه های فوم دار آلومینیوم

کاربرد تیغه کرکره برقی

تیغه‌های کرکره برقی در محیط‌های مختلفی استفاده می‌شوند؛ از منازل و پارکینگ ساختمان‌ها گرفته تا بانک‌ها و طلا فروشی‌ها. تیغه کرکره برقی متناسب با محیط، کاربرد متفاوت دارد. عده‌ای از آن برای زیبایی و عده‌ای برای افزایش امنیت استفاده می‌کنند. تیغه‌های کرکره برقی خاصیت ضد زنگ دارند و در محیط‌های شرجی خصوصیات خود را از دست نمی‌دهند؛ لذا مناسب برای استفاده در محیط مرطوب و شرجی هم هستند. این تیغه‌ها در عین زیباسازی بصری به عنوان درب ضد سرقت نیز استفاده می‌شوند.

کاربرد تیغه‌های کرکره برقی به طور کلی در 2 مورد زیر است:

1-حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت

2-محافظت از محیط در برابر شرایط جوی نامناسب و آتش‌سوزی و طوفان

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

سخن پایانی

با توجه به گسترش استفاده از درب‌های اتوماتیک و کرکره‌های برقی، آشنایی با مهم‌ترین قطعه آن یعنی تیغه کرکره برقی به ما در انتخاب یا تعویض تیغه کرکره برقی باکیفیت کمک خواهد کرد. تیغه‌های کرکره برقی با توجه به جنس، طرح و کاربردی که دارند، در دسته‌بندی‌های مختلفی در بازار وجود دارند. لذا مشتریان باید با توجه به کاربرد ساختمان تیغه مورد نظر برای کرکره برقی را انتخاب نمایند.

مجموعه بابادر با داشتن 15 سال تجربه، بهره‌مندی از کارشناسانی باتجربه و باکیفیت‌ترین تجهیزات خدمات متنوعی در زمینه طراحی و اجرای انواع درب‌های اتوماتیک و کرکره برقی، هم‌چنین تعویض و تعمیر قطعاتی هم‌چون تیغه فعالیت دارد. در صورت وجود هر گونه نظر، سوال یا مشاوره می‌توانید با متخصصان مجموعه ما در ارتباط باشید.

تعمیر جک پارکینگ و نحوه عیب یابی

تعمیر جک پارکینگ و نحوه عیب یابی

جک‌ درب پارکینگ از جمله لوازم جانبی کرکره برقی است که مدل‌های مختلفی دارد و بنا بر نیاز در محل مناسب نصب می‌شوند. برخی از ایراداتی که در جک‌ها به وجود می‌آید فقط به یک نوع جک اختصاص ندارد و در میان انواع جک درب پارکینگ کرکره ای مشترک هستند. در نتیجه راه حل مشترکی نیز برای برطرف کردن آن وجود دارد. در این مقاله به بررسی برخی مشکلات مربوط به جک درب پارکینگ و روش‌های برطرف کردن آن می‌پردازیم.

تعمیر جک پارکینگ

چک کردن سیستم برق

قطعی برق یا اتصالی در سیستم برق، از علل رایج باز و بسته نشدن درب پارکینگ است. لذا برای عیب‌یابی یا تعمیر جک پارکینگ باید ابتدا باید مطمئن شوید که جک یا سیستم الکترونیکی به برق متصل است یا خیر. عده‌ای برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، دستگاه را از سیستم برق جدا کرده یا فیوز را خاموش می‌کنند. به همین دلیل عده‌ای به اشتباه تصور می‌کنند که درب پارکینگ یا جک آن خراب شده است.

بررسی کردن باتری‌ها

عدم عملکرد درست ریموت نیز موجب باز و بسته نشدن درب پارکینگ می‌شود. در این موارد بهتر است قبل از بررسی سیستم برق یا جک برقی، باتری‌های ریموت درب را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید. اگر در صورت تعویض باتری هم درب پارکینگ دوباره کار نکرد، از متخصص مجرب برای عیب‌یابی جک درب پارکینگ کمک بگیرید.

چک کردن ریموت

سیستم‌های الکترونیکی مانند ریموت به دلیل حساسیت، سریع‌تر از سایر قطعات آسیب دیده و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. گاهی اوقات علت باز و بسته نشدن درب، ضربه خوردن ریموت کنترل یا وجود رطوبت است که باعث می‌شود دکمه‌های موجود به مدار داخلی بچسبند و ریموت کار نکند. می‌توانید به وسیله پیچ‌گوشتی پوسته ریموت درب اتوماتیک را باز کرده و خودتان نسبت به بررسی یا تعمیر اقدام کنید اما بهتر است این کار را به متخصصان تعمیر ریموت یا تعمیر جک پارکینگ بسپارید.

بررسی کردن چشم‌های الکترونیک

وجود نقص فنی در سنسورها و چشمی درب اتوماتیک پارکنیگ، باعث باز و بسته نشدن آن می‌شود. گاهی اوقات گرد و غبار یا آلودگی موجود بر روی چشم الکترونیک عملکرد درست سنسورها و درب را دچار مشکل می‌کند. به همین علت هنگام بروز مشکل، قبل از بررسی جک پارکینگی بهتر است اول سنسور و چشم الکترونیک چک شود. به این دلیل که سنسور درب اتوماتیک نیز حساسیت بالایی دارد، بهتر است هر چند وقت یک بار آن را با دستمال تمیز پاک کنید.

زیر نظر داشتن عملکرد جک اتوماتیک

در صورت وارد شدن فشار مضاعف به درب هنگام باز و بسته شدن، و افزایش اصطکاک بین چرخ‌دنده‌ها و میل ماردون، جک درب اتوماتیک شکسته می‌‍شود. در جک هیدرولیکی نیز کمبود روغن‌کاری باعث ایجاد فشار زیادی بر روی موتور می‌شود و همین موضوع عمر مفید جک را کاهش داده و امکان آسیب رسیدن به اتوماسیون درب افزایش پیدا می‌کند.

هم‌چنین با گذشت زمان روغن هیدرولیک درون جک‌ها، کیفیت خود را از دست داده و نیاز به تعویض خواهد داشت. علت صدا دادن جک درب پارکینگ هم می‌تواند به دلیل نشت روغن یا روغن‌ریزی جک‌ها باشد. به همین جهت بهتر است قبل از این که کار به تعمیر جک پارکینگ برسد، عملکرد جک اتوماتیک را زیر نظر داشته و روغن جک را چند وقت یک بار بررسی کنیم.

اهمیت به فلاشر درب

فلاشر و چراغ چشمک زن نقش سیستم هشدار را دارد. به این صورت که با یک بار فشار دادن ریموت، شما متوجه ارسال داده به مرکز فرمان شده و منتظر باز و بسته شدن درب هستید. اما اگر فلاشر درب اتوماتیک خراب باشد، ریموت را چندین بار فشار داده و سردرگم می‌شوید. فلاشر افراد رهگذر و ساکنین را از عملکرد درب پارکینگ آگاه کرده و مانع از بروز مشکلاتی مانند گیر کردن افراد و خودروها بین درب می‌شود.

فلاشر و چراغ چشمک درب پارکینگ

عیب یابی جک پارکینگ

آثار شکستگی در بازوی جک

اگر بازوی جک شکسته شده یا شفت آن خم شده باشد، شخص نمی‌تواند کار زیادی انجام دهد. درب پارکینگ باید توسط کارشناس تعمیر جک پارکینگ بررسی شده و بازوها برای تعمیر باز شوند.

شکستگی پایه سر جک و ته جک

در صورت دفرمه یا کج شدن پایه‌ها، آن را با ضربات چکش به حالت قبل برگردانید. پس از تمیز کردن جای جوشکاری بر روی درب، پایه جک را دقیقا در جای قبلی جوش دهید. اگر پایه‌ها دقیقا در جای خود نصب و جوش داده نشوند، در زاویه باز شدن درب مشکل ایجاد می‌شود. این مشکل در نهایت در باز و بسته شدن درب اخلال ایجاد کرده و کار را به تعمیر جک پارکینگ می‌کشاند.

شکستگی یا به سرقت بردن چشمی و فتوسل

ابتدا بهتر است سیم‌های مثبت و منفی چشمی شکسته یا دزدیده شده را جدا کرده و با لنت بپوشانید. سپس درب را با کلید مخصوص خلاص کرده و به طور موقت درب را به صورت دستی باز و بسته کنید.

دستکاری افراد غیر فنی

بسیار پیش می‌آید که افراد ساختمان بدون آگاهی یا با تجربه‌ای بسیار کم، برای ست کردن ریموت، مدار کنترل جک درب پارکینگ را دستکاری کرده و ریموت‌های کد شده را به اشتباه پاک می‌کنند. در نتیجه تنظیمات جک را به هم می‌ریزند. در صورتی که تنظیمات جک بهم ریخته باشد و جک درست باز و بسته نشود، به دلیل تنوع جک‌ها برای حل مشکل باید با تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر جک پارکینگ تماس بگیرید تا مشکل را بررسی و برطرف کند.

ضربه خوردن درب و فرو رفتن آن

اگر روی درب اثری از فرو رفتگی یا ضربه وجود داشته باشد، یا جک باز و بسته نشود و با صدای زیاد کار کند، به موتور یا گیربکس جک آسیب رسیده و نیاز به تعمیر جک پارکینگ است. در این صورت بازوهای جک باید توسط تعمیرکار باز شده و تعمیر شوند.

ضربه خوردن یا دزدیده شدن مدار کنترل یا برد جک پارکینگ

مدار کنترل یا برد جزو قطعات الکترونیکی و حساس جک هستند که تعمیر آن‌ها کار افراد عادی نبوده و باید توسط کارشناس متخصص بررسی و تعمیر شود. اما هنگام ایجاد این مشکل بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که برق ورودی متصل به این برد راقطع کنید تا شخصی دچار برق گرفتگی نشود. تعمیرکار متخصص در حوزه تعمیر جک پارکینگ در صورت نیاز مدار آسیب دیده را با مدار جدید جایگزین می‌کند.

عیب یابی جک پارکینگ

مشکلات رایج جک درب پارکینگ

 • یکی از مشکلات رایج جک، کار نکردن موتور آن است که دلیل حتمی آن قطعی و نقص یکی از سیم‌های داخلی است.
 • مشکل دیگر داغ کردن موتور است که احتمالا به دلیل نقص استاتور موتور به وجود آمده است. در این صورت برای تعمیر جک پارکینگ باید موتور و استاتور آن چک شود.
 • گاهی موتور صدای بلندی دارد. این مشکل می‌تواند به این دلیل باشد که بلبرینگ‌ها کم آب شده یا از فرم بیرون شده‌اند. یا بدنه روتور و استاتور با یکدیگر اصطکاک دارند. پیچ موتور سفت نیست یا موتور به درستی در جای خودش قرار نگرفته است.
 • هنگامی که موتور در جا کار می‌کند ممکن است به دلیل بیرون بودن دکمه خلاص کن یا خم شدن محور دکمه خلاص کن باشد. هم‌چنین ممکن است سیستم انتقال توان گیربکس به پیستون هرز شده باشد.
 • مشکل دیگر گیر کردن سوئیچ باطن قفل است که دلیل آن می‌تواند خم شدن محور سوئیچ خلاص کن باشد.

 

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

سخن پایانی

جک پارکینگی مهم‌ترین قطعه در درب‌های اتوماتیک و کرکره برقی است. به گونه‌ای که در صورت ایجاد مشکل برای آن، کل عملکرد درب پارکینگ و باز و بسته شدن آن را مختل می‌کند. با آگاهی از عوامل و علائم خرابی جک و راه‌های تعمیر جک پارکینگ جلوی آسیب‌های بیشتر گرفته می‌شود. جک درب پارکینگ مانند قطعات دیگر نیاز به نگهداری و سرویس دارد. در صورت سرویس قطعات درب اتوماتیک مانند جک پارکینگی یا تعمیر و تعویض آن‌ها می‌توانید با کارشناسان مجموعه بابادر در ارتباط باشید.

تامین امنیت بالکن و تراس

10 روش‌ مهم تامین امنیت بالکن و تراس + معرفی انواع کرکره‌های برقی

اگر منزل شما بالکن دارد، برای اطمینان از امنیت فضای بالکن منزل‌تان با ما همراه باشید تا با اقدامات عملی در این زمینه آشنا شویم.

اکثر خانه‌های آپارتمانی دارای بالکن هستند و می‌توانند از هوای تازه و فضای گسترده اطراف خانه لذت ببرند. اما این قسمت زیبا و کاربردی از خانه، در صورت باز بودن و نداشتن تجهیزات امنیتی، می‌تواند خطرناک باشد. زیرا سارقین می‌توانند از قسمت بالکن وارد خانه شده و برای اهالی خانه یا دارایی‌های منزل خطر محسوب شوند. به دلیل اینکه در سال‌های اخیر موارد دزدی از طریق ورود به بالکن یا سقوط و آسیب کودکان افزایش پیدا کرده است، در این مقاله به 10 روش مهم از شیوه‌های برقراری امنیت برای تراس ساختمان پرداخته‌ایم.

روش اول- استفاده از درب اتوماتیک و کرکره برقی برای تراس

امروزه به دلیل گشترش تکنولوژی و تمایل بیشتر افراد به امنیت بیشتر کرکره‌های برقی طرفداران زیادی پیدا کرده است. کرکره برقی، نوعی از درب‌های اتوماتیک است که به دلیل داشتن تکنولوژی پیشرفته، برای پنجره‌های شرکت‌ها و ادارات و حتی منازل مسکونی استفاده می‌شود. زیرا این کرکره‌ها از نظر امنیت، بهتر از کرکره‌های قدیمی بوده و نیاز به سرویس و نگهداری کمتری دارند. هم‌چنین علاوه بر سهولت در باز و بسته شدن کرکره، ظاهر شیک و مدرنی به فضای کاری یا منزل شما می‌دهند.

انواع کرکره‌های برقی برای پنجره

این کرکره‌ها شامل چند نوع هستند که مهم‎ترین آن‌ها عبارتند از:

کرکره پنجره آلومینیومی

کرکره‌های آلومینیومی نسبت به سایر مواد و فلزات سبک‌تر است؛ لذا راحت‌تر و سریع‌تر نصب می‌شود. هم‌چنین عایق صوت و انرژی نیز است. این نوع کرکره در شرایط آب و هوایی مختلف زنگ نزده و دچار فرسودگی یا تغییر شکل نمی‌شود. تیغه‌های آلومینیومی انعطاف‌پذیری بالایی دارند؛ از این جهت طول عمر آن‌ها زیاد است. برای تنظیم نوردهی نیز به راحتی قابل کنترل می‌باشند. ویژگی ضد خش و بی‌صدا بودن تیغه‌ها نیز بر محبوبیت و پرطرفدار بودن کرکره‌های آلومینیومی افزوده است.

کرکره پنجره فولادی

جنس ریل ها و تیغه های به کار رفته در این کرکره از جنس فولاد است لذا دوام و استحکام بالایی دارد و به عنوان کرکره برقی ضد سرقت تهیه می‌شود. مقاومت بالای تیغه‌ها سبب می‌شود امکان تخریب و نفوذ در این مدل کرکره بسیار پایین باشد. بر روی تیغه‌ها، پوششی برای ضد خش کردن کرکره استفاده شده است. تنها ایراد آن این است که سروصدای بیشتری نسبت به سایر کرکره‌ها دارد که دلیل آن قوس زیاد تیغه‌های فولادی است. کرکره فولادی به صورت ساده، پانچ‌دار، رنگی و بدون رنگ در بازار موجود می‌باشد.

کرکره شفاف یا پلی کربنات

یکی از انواع کرکره‌های برقی برای پنجره می‌باشد که ویژگی‌های منحصر به فردی مانند ضد حریق بودن، استحکام کششی بالا، زیبایی و همین طور امکان دیدن داخل ساختمان را دارد. این نوع کرکره به دلیل ویژگی ضد حریق بودن مقاومت بالایی دارد. هم‌چنین دچار زنگ زدگی نشده و در برابر اشعه UV نیز مقاوم است.

کرکره اتوماتیک کشویی

نام دیگر این نوع درب اتوماتیک، اسلایدینگ بوده و در مکان‌هایی که دارای ورودی عریض هستند، کاربرد بیشتری دارد. این نوع درب اتوماتیک دارای قابلیت برنامه‌ریزی، مقاومت و عملکرد بالا، هزینه نگهداری و سرویس پایین، قابلیت نصب راحت و سازگار با محیط زیست می‌باشد. مزیت دیگر این نوع درب، عدم ایجاد سرو صدا و آلودگی محیطی می‌باشد که نوع 2 لنگه و 1 لنگه آن در حالت‌های ثابت یا متحرک موجود می‌باشد.

مطالب مرتبط:

کرکره‌ های برقی پنجره

روش دوم- استفاده از نرده و حفاظ ایمن و زیبا

نرده و حفاظ پنجره بالکن، جنس‌ها و مدل‌های متنوعی دارد. شما می‌توانید متناسب با نمای ساختمان با نصب حصارهای تراس مانند نرده نیزه‌ای، کابلی، شاخ گوزنی، استیل، فرفوژه و غیره، دسترسی سارقین به منزل خود را به حداقل‌ترین حالت ممکن برسانید.
نرده و حفاظ بالکن به شما این امکان را می‌دهد که طرح‌های زیادی را بر روی بالکن خود اجرا کنید و خانه خود را شیک‌تر و امروزی‌تر نمایش دهید. اگر نرده و حفاظ بالکن، با نرده‌های پنجره و همین طور حفاظ روی دیوار، رنگ و طرح یکسانی داشته باشند، در عین برقرای امنیت، به ظاهر ساختمان شما زیبایی بیشتری می‌بخشند. شرکت بابادر با ساخت انواع درب ضد سرقت، درب اتوماتیک و کرکره‌ای به شما در ایجاد امنیت برای خانه کمک خواهد کرد.

روش سوم- نصب سیستم‌های امنیتی و دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته و سیستم امنیتی یکی دیگر از روش‌های جلوگیری از دزدی و افزایش امنیت بالکن می‌باشد. این روش از جمله راه‌های هزینه بر ولی بسیار مطمئن است. با داشتن دوربین مدار بسته، به همه محیط اطراف بالکن و ساختمان اشراف خواهید داشت.
سیستم دوربین مدار بسته با دارا بودن ضبط فعال شونده با حرکت، فقط در هنگام تشخیص حرکت هر جسمی، فیلم آن را به دقت ضبط می‌کند. دوربین‌هایی که دید در شب دارند نیز می‎توانند حتی در شرایط کم نور، جزئیات و چهره سارقان را تشخیص دهند. هم‌چنین با استفاده از برنامه‌های مخصوص می‌توانید تصاویر زنده دوربین را بر روی گوشی همراه یا رایانه شخصی خود مشاهده کنید. هنگامی که دوربین امنیتی، حرکات مشکوکی را تشخیص دهد، هشدارهای فوری را برای شما و سایر افراد خانه ارسال می‌کند و آژیر یا هشدار صوتی را به صدا در می‌آورد.

روش چهارم- قفل کردن درب و پنجره بالکن قبل از ترک کردن محل

گزارشاتی که از سرقت منازل در دسترس است، گواه این موضوع می‌باشد که خیلی از افراد باز گذاشتن درب و پنجره بالکن را کم اهمیت تلقی می‌کنند. در صورتی که تعداد زیادی از متجاوزان، از همین فرصت‌ها برای ورود به ساختمان آن‌ها استفاده می‌کنند. بهتر است هنگام خروج از منزل، حتما از قفل بودن پنجره‌ها یا درب بالکن خود اطمینان حاصل کنید. استفاده از درب‌های اتوماتیک و کرکره‌ای در این موارد راحت‌تر است.

روش پنجم- استفاده از علائم نظارتی هشداردهنده

یکی از راه‌های دیگر برقراری امنیت بالکن، نصب علائم و تجهیزات نظارتی و هشداردهنده در تراس و سایر قسمت‌های ساختمان است. اکثر سارقین هنگامی که وارد خانه یا شرکت شده و با این علائم مواجه می‌شوند، از ورود به آن ساختمان دست می‌کشند. زیرا ضبط شدن چهره و تصویرشان را مساوی با لو رفتن و دستگیر شدن می‌دانند.

نصب تجهیزات هشداردهنده در تراس

روش ششم- قرار ندادن وسایل باارزش و اثاثیه در بالکن

بسیاری از خانواده‌ها به دلیل کمبود فضای کافی داخل آپارتمان‌ها، اسباب زیادی از جمله وسایل مهم و با ارزش را در بالکن قرار می‌دهند. این موضوع تهدیدی بالقوه برای امنیت بالکن، بخصوص واحدهای همکف و طبقات پایین محسوب می‌شود. لذا از قرار دادن وسایل مهمی که باعث جلب توجه افراد و متجاوزان می‌شود، داخل تراس خودداری کنید.

روش هفتم- استفاده از لامپ‌های چشمی و حساس به حرکت برای روشن شدن تراس

از جمله تجهیزات کاربردی و مهمی که به افزایش امنیت بالکن کمک می‌کند، چراغ‌های حساس به حرکت و لامپ سنسوردار می‌باشد. به محض اینکه دزد یا سارقین وارد بالکن شما بشوند، این چراغ‌های سنسوردار واکنش نشان داده و نور خود را روی بالکن می‌تابانند. روشن شدن فضای کامل تراس، سارقین را ترسانده و فراری می‌دهد.

روش هشتم- کوتاه کردن بوته‌ها و درختان نزدیک بالکن

یکی از مواردی که به سارقین برای تجاوز و ورود به ساختمان کمک می‌کند، بوته‌های بزرگ و درختان بلندی هستند که در کنار تراس ساختمان‌ها می‌باشند. هم‌چنین این گیاهان محلی مناسب برای پنهان شدن دزدها از چشم افراد و دوربین‌ها نیز محسوب می‌شوند. بهتر است این بوته‌ها و درختان، هر از چند گاهی هرس شده و کوتاه شوند تا دسترسی متجاوزان به بالکن شما به حداقل برسد.

روش نهم- بلند صحبت نکردن در بالکن خانه

بسیاری افراد صحبت‌های کاری مهم یا سخنان شخصی و خانوادگی (مانند مسافرت در تاریخ معین) را در بالکن خانه خود انجام می‌دهند. این کار می‌تواند برای صاحبان آن خانه مشکل به وجود آورد. زیرا افراد ناشناس و سارقین به راحتی می‌توانند استراق سمع انجام داده و متوجه صحبت‌ها و برنامه های کاری یا سفر شما بشوند. بهتر است مکالمه‌های مهم خود در مورد مسائل مالی یا خانوادگی را داخل خانه انجام دهید.

روش دهم- افزایش تعداد نرده و محکم کردن آن‌ها

یک روش کاربردی برای ایمن‌تر کردن تراس، استفاده از نرده‌های بیشتر است؛ به صورتی که نشستن بر روی آن‌ها، برای کودکان کنجکاو یا عبور از آن‌ها برای سارقین بسیار دشوار شود. هم‌چنین ممکن است نرده‌ها به خوبی فیکس و ثابت نشده و لق بزنند. در این صورت با یک تکیه بر روی آن‌ها امکان سقوط افراد یا از جا کندن آن‌ها توسط دزدان وجود دارد.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

سخن پایانی

برقراری امنیت برای محیط بالکن و تراس، روش‌های مختلفی دارد که یکی از مهم‎ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها استفاده از انواع کرکره‌های برقی برای پنجره است. این کرکره‌ها علاوه بر زیبایی، باعث جلوگیری از سرقت و برقراری امنیت منزل و دفاتر کار می شود. برای طرح هر گونه سوال و یا بیان نظرات می توانید از بخش نظرات در زیر همین صفحه اقدام کنید و یا از طریق شماره تلفن هایی که در سایت درج شده است، با کارشناسان بابادر مسقیما در ارتباط باشید.

کددهی ریموت کرکره برقی

6 روش کددهی ریموت کرکره برقی به همراه دستورالعمل

اگر قصد کددهی ریموت به درب اتوماتیک ساختمان خود را دارید، یا قصد دارید تنظیماتی را از ریموت حذف کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

ریموت کنترل قابلیت باز و بسته کردن و کنترل کردن درب اتوماتیک از فاصله دور  را برای کاربران فراهم می‌کند. لذا تنظیم کنترل ریموت کرکره برقی نقش مهمی برای اعمال عملکرد یا تنظیم درب توسط کاربر دارد. در صورتی که ریموت درب اتوماتیک درست تنظیم نشده باشد، باعث ایجاد اختلال در کارکرد درب و وجود مشکلات و آسیب‌هایی برای ساکنین، رهگذران و اتومبیل‌ها می‌شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد انواع کددهی ریموت درب اتوماتیک به شما ارائه بدهیم.

مطالب مرتبط:

ریموت کنترل کرکره برقی چیست؟

ریموت وسیله‌ای برای فرمان دادن به موتور کرکره برقی است. به این معنی که با آن می‌توانید به ریموت فرمان بدهید تیغه‌ها را بالا و پایین ببرد. داخل ریموت یک باتری قرار دارد که وظیفه تامین انرژی را انجام می‌دهد. برای فعال شدن ریموت لازم است آن را به موتور وصل کرده و یا به اصطلاح ریموت را کددهی کنید. ریموت یکی از قطعات مهم و حساس کرکره‌های برقی است و نباید در معرض آلودگی و رطوبت قرار بگیرد یا ضربه بخورد.

برد الکترونیک، باتری، صفحه کلید، حسگر، لامپ LED و صفحه نمایش، اجزای تشکیل‌دهنده ریموت هستند.

 

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

انواع روش کددهی و یا تنظیم کد ریموت درب اتوماتیک

ممکن است به دلیل ایجاد مشکلاتی، تنظیمات ریموت کرکره برقی به هم خورده باشد و دوباره نیاز به تنظیم و کددهی دارد. در این قسمت به انواع روش‌های تنظیم و کددهی ریموت درب اتوماتیک می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید:

کددهی به روش بلوتوثی

برای تنظیم و کدددهی ریموت‌ها به روش بلوتوثی فقط کافی است ریموت را در کنار ریموت دیگری قرار دهید تا عملیات کددهی انجام شود. این که ریموت دیگر از نوع لرنینگ یا بلوتوثی باشد، تفاوتی نمی‌کند. در هر صورت عملیات کددهی انجام خواهد شد. طبیعتا این روش کددهی امنیت پایین‌تری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

تنظیم ریموت به شیوه هاپینگ

روش ارتباط ریسیور یا گیرنده، با ریموت کنترل هاپینگ به این طریق است که در هر مرحله برای برقراری ارتباط یک کد جدید استفاده می‌شود. استفاده از همین کدهای منحصر به فرد و یک بار مصرف باعث شده امنیت این نوع ریموت‌ها بیشتر از سایر مدل‌ها باشد. برای کددهی و تنظیم حدود 16 بیلیون کد وجود دارد که این تعداد امکان کپی‌برداری را تقریبا به صفر رسانده است.
شیوه تنظیم ریموت کرکره برقی به روش هاپینگ به این صورت است که باید کلید Code یا LRN در داخل گیرنده را به مدت 2 ثانیه نگه دارید. با رها کردن دکمه، LED گیرنده یا ریسیور روشن می‌شود و در این زمان لازم است کلید ریموت کنترل را هم به مدت 2 ثانیه فشار دهید تا چراغ، به صورت چشمک‌زن دربیاید.

کددهی ریموت با کد لرنینگ Code Learner

یکی از روش‌های کاربردی برای کددهی به ریموت، روش کد لرنینگ است. برای انجام این روش، درب برد ریسیور یا گیرنده که در قسمت کناره کرکره برقی قرار دارد را باز کنید. سپس باید کلید CODE یا LERN به مدت 2 ثانیه فشار داده شده و سپس رها شود. در این حالت، در قسمت داخلی برد، لامپ LED کوچکی روشن می‌شود. در ادامه برای تنظیم ریموت باید کلیدی که روی ریموت قرار دارد را 2 ثانیه فشار داده و سپس رها کنیم. آن گاه کلید روشن شده و شروع به چشمک زدن می‎کند. هم‌زمان با چشمک زدن، اعلام کددهی ریموت انجام می‌شود. انجام این فرآیند برای مدار فرمان‌هایی کارآمد خواهد بود که از استاندارد لرنینگ استفاده و پشتیبانی می‌کنند.

تنظیم کد ریموت درب اتوماتیک

روش کد فیکس Fix Code

درون گیرنده ریموت کنترل کد فیکس، دیپ سوئیچی قرار داده شده است که برای روشن و خاموش کردن کاربرد دارد. در این ریموت جامپری تعبیه شده که می‎تواند کار دیپ سوئیچ در گیرنده را انجام دهد. به منظور این که جامپرهای ریموت کد فیکس بتوانند عملیات دیپ سوئیچ را انجام بدهند، باید دیپ سوئیچ‌ها لحیم شوند که این امر، کاری دشوار است. جامپرها تنها در شرایط محدودی می‌توانند در ریموت قرار بگیرند. که این موضوع، امنیت ریموت را پایین می‎آورد. به همین دلیل ریموت کنترل‌های کد فیکس به راحتی قابل کپی برداری هستند.

کددهی درب کرکره برقی به روش کلید دیپ سوئیچ

روش کددهی دیپ سوئیچ اغلب برای درب‌های اتوماتیک که دارای موتور ساید هستند کاربرد دارد. برای انجام این روش ابتدا باید درب ریموت باز شود تا به برد ریموت کنترل برسیم. بر روی برد ریموت 8 کلید بسیار ریز قرار دارد که با عنوان دیپ سوئیچ شناخته می‌شوند. امکان تنظیم هر کدام از این کلیدها در سه حالت متفاوت بالا، پایین یا وسط وجود دارد. برای تنظیم ریموت درب اتوماتیک، باید دیپ سوئیچ‌ها را روی حالتی که مد نظر داریم قرار بدهیم. پس از آن تنظیمات ایجاد شده روی برد درب اتوماتیک پیاده می‌شود. در این صورت کددهی ریموت متناسب با تنظیمات مد نظر انجام خواهد شد.

روش تنظیم دکمه TIME روی ریموت به عنوان در پارکینگ

برای تنظیم دکمه TIME بر روی ریموت کرکره برقی به عنوان درب پارکینگ باید دکمه تایم روی برد را فشار داده و هم‌زمان دکمه D روی ریموت را نیز بزنیم. با یک بار فشار دادن دکمه D برنامه در حافظه برد دستگاه ثبت می‌شود. البته باید بررسی کنیم برای این که درهای پارکینگ به صورت اتوماتیک بسته شود، حالت Auto Close روی برد باید روشن باشد.

تنظیم ریموت در پارکینگ

نحوه حذف ریموت کرکره برقی

در مواقعی که ریموت کرکره برقی گم شود، برای اطمینان خاطر از خطرات ناشی از دزدی و سوء استفاده، باید تنظیمات و کددهی ریموت حذف گردد. برای پاک کردن کد ریموت درب اتوماتیک، لازم است که سوکت سه پین را سمت راست ریموت وارد کنیم. سپس با یک وسیله رسانای الکتریکی مانند پیچ گوشتی دو پین اول را به هم مرتبط کنیم. هم‌زمان با این کار باید دکمه‌های روی ریموت را هم نگه داریم تا لامپ LED روی ریموت شروع به چشمک زدن بکند. به این صورت اطلاعات روی ریموت به راحتی حذف و پاک می‌شود.

سخن پایانی

ریموت کنترل کرکره برقی، جزو قسمت‌های اصلی و کاربردی درب‌های برقی و اتوماتیک محسوب می‌شود. ضمن آشنایی با انواع روش‌های کددهی، بهتر است تنظیم ریموت را شخصا انجام ندهیم. زیرا نصب کرکره برقی و انجام تنظیمات و کددهی ریموت کنترل انواع درب اتوماتیک مانند درب شیشه‌ای اتوماتیک، درب کرکره اتوماتیک فروشگاهی و پلی کربنات، و جک پارکینگی، نیاز به یک متخصص آموزش دیده دارد. نصب و کددهی نادرست، موجب بروز مشکل و خسارت زیادی می‌شود. برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت روز کرکره برقی می‌توانید با کارشناسان بابادر در تماس باشید.

تنظیم چشمی درب اتوماتیک

نحوه تنظیم چشمی درب اتوماتیک و راه‌های رفع ایراد آن

اگر در هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک ساختمان به مشکل برخورده باشید، این مورد می‎تواند ناشی از وجود عیب در چشمی درب اتوماتیک باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع فتوسل، کارکرد چشمی‌ها و عوامل آسیب دیدن آن‌ها آشنا شویم.

تمامی درب‌های اتوماتیک اعم از درب اتوماتیک شیشه‌ای، درب اتوماتیک کرکره‌ای، جک پارکینگی و درب اتوماتیک صنعتی دارای فتوسل و چشمی می‌باشند. این قطعه جزو لوازم ایمنی سیستم به شمار می‌رود و وجود هر گونه ایراد یا مشکلی، منجر به کاهش عملکرد درب اتوماتیک کرکره‌ای می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد ایراد چشمی درب و راه‌های رفع آن صحبت کنیم.

چشمی درب اتوماتیک چیست؟

چشمی درب اتوماتیک یکی از مهم‌ترین اجزای درب‌های برقی می‌باشد که با نام‌های دیگری مانند فتوسل، چشم ضدبرخورد و سنسور درب پارکینگ نیز از آن یاد می‌شود. این قطعه برای جلوگیری از برخورد با موانع ایجاد شده هنگام باز و بسته شدن درب به کار می‌رود. در واقع این سنسور باعث کاهش خطرات احتمالی و افزایش ایمنی در زمان باز و بسته شدن درب می‌شود. چشمی‌ها باید در ارتفاع 15 الی 30 سانتی‌متری از سطح زمین نصب شوند. هم‌چنین این که سنسور رو به بیرون نصب شود یا داخل، به نوع درب اتوماتیک بستگی دارد.

کارکرد چشمی درب اتوماتیک به چه صورت است؟

این قطعه دارای دو چشمی است که یکی از آن‌ها فرستنده (RX)، و دیگری گیرنده (TX) محسوب می‌شود. هر دو چشمی دارای دو رله نرمال باز NO و نرمال بسته NC بوده و باید به برق 12 یا 24 ولت وصل شوند. بر اساس استاندارد کشورهای تولیدکننده درب اتوماتیک و جک پارکینگی، باید دو جفت از این چشمی درب یا فتوسل در هر سیستم استفاده گردد. یکی داخل ساختمان و قبل از درب پارکینگ، و دیگری بیرون از درب ساختمان.

از چشمی فرستنده، یک مادون خطی به چشمی گیرنده فرستاده می‌شود  و تا هنگامی که این اشعه به وسیله افراد یا خودرو یا هر شیئی قطع گردد، درب ساختمان توسط ریموت بسته نشده و در مرکز کنترل یک خطا با نام لاتین CH ثبت می‌گردد.

✪ مشاوره و سفارش 09128818367✪

فروش و نصب انواع درب کرکره اتوماتیک و کرکره برقی با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در تهران

انواع چشمی های کرکره برقی با سنسور حرکت

هنگام نصب فتوسل، با توجه به سلیقه و کارکرد مد نظر ، و متناسب با نوع درب می‌توانید بین چشمی‌های کرکره برقی، یکی را انتخاب کنید. در این قسمت انواع سنسورها را معرفی می‌کنیم.

فتوسل معمولی: سنسورهایی که به عنوان چشمی‌های ایمنی معمولی شناخته می‌شوند، دارای برد متوسطی هستند وبهترین مکان نصب آن‌ها دیوار است. این نوع چشمی‌ها کارایی خیلی زیادی ندارند زیرا همانند اسمی که دارند عملکردشان معمولی است. برای نصب این نوع فتوسل، از روش سیم‌کشی استفاده می‌شود.

فتوسل برد بلند: این نوع سنسور برای بردهای بلند و ارتفاع زیاد کاربرد دارند و در مکان‌هایی مانند ساختمان‌های تجاری و سوله‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نصب چشمی‌های برد بلند باعث پوشش فضای مناسب تا ارتفاع 35 متری می‌شود. لذا برای منازل مسکونی با ارتفاع درب معمولی، کارایی چندانی ندارد.

فتوسل گردان: این نوع چشمی، قابلیت گردش در تمام زوایا را دارد و مانند چشم انسان می‌تواند تمام محیط اطراف خود را پایش کند تا در صورت لزوم سریعا واکنش مناسب را نشان دهد. فتوسل گردان برعکس چشمی‌های برد بلند نمی‎تواند برد زیادی را پوشش دهد.

فتوسل وایرلس: چشمی‌های وایرلس یکی از مدرن‌ترین فتوسل‌ها هستند که در کرکره‌های برقی استفاده می‌شوند. کارکرد این چشمی‌ها بدون سیم و با استفاده از اینترنت است. اگر بحث بودجه برای شما مطرح نیست، این نوع فتوسل گزینه مناسبی می‌باشد زیرا قیمت و هزینه نصب آن، نسبت به انواع دیگر بیشتر است.

فتوسل برقی آینه‌ای: ویژگی جالب این نوع چشمی‌های ایمنی این است که با استفاده از آینه کار می‌کنند. به این معنی که در این فتوسل‌، یک آینه مقابل فرستنده و گیرنده قرار داده می‌شود. نحوه کارکرد این سنسور به این صورت است که فرستنده می‌تواند نور را منعکس کند؛ و متقابلا گیرنده توانایی دریافت کردن آن را دارد. شیوه تشخیص اجسام طبق ارتباطی است که بین گیرنده و فرستنده برقرار می‌شود.

چشمی های کرکره برقی

6 اقدام لازم برای رفع ایرادات چشمی درب اتوماتیک

 1. چک کردن سیستم برق: ابتدا باید مطمئن شوید که عدم کارکرد جک درب پارکینگ یا درب اتوماتیک کرکره‌ای به دلیل خرابی  و کار نکردن چشمی‌ها است. زیرا در بیشتر موارد کار نکردن چشمی، به دلیل قطع جریان برق یا اتصالی در سیستم برق محیط است. در صورت قطع بودن سیم متصل به جک اتوماتیک یا اتصالی، متخصص مجرب پس از عیب‌یابی و بررسی، به راحتی آن را تعمیر می‌کند.
 2. چک کردن باتری: یکی از دلایل کار نکردن درب اتوماتیک، از کار افتادن باتری‌های ریموت می‌باشد. به این معنی که هر چقدر شما دکمه‌های کنترل ریموت را فشار می‌دهید، درب بالا یا پایین نمی‌رود. لذا پس از بررسی باتری‌ها، در صورت نیاز باید تعویض گردند.
 3. بررسی کردن ریموت: گاهی علت باز نشدن درب اتوماتیک، ایجاد مشکل در کنترل ریموت، به دلیل وارد شدن رطوبت یا ضربه خوردن می‌باشد. در این صورت باید ریموت باز شده و پس از بررسی در صورت تعمیر نشدن و خراب شدن برد، باید تعویض گردد.
 4. بررسی چشمی‌های الکترونیک درب اتوماتیک: اگر موارد فوق ایرادی نداشتند، عدم کارکرد درب اتوامتیک، می‌تواند به علت ایجاد نقص فنی در چشم‌های الکترونیک و سنسورها باشد. این قطعات بسیبار حساس بوده و امکان خرابی آن‌ها بیشتر از موارد دیگر است. گاهی اوقات هم گرد و غبار و ضایعات موجود بر روی چشم الکترونیک، عملکرد آن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
 5. بررسی عملکرد جک اتوماتیک: جک‌ها، اصلی‌ترین قسمت درب‌های اتوماتیک می‌باشند. اگر هنگام باز و بسته شدن درب، فشار مضاعفی بر آن وارد شود، اصطکاک بین چرخ‌دنده و میل ماردون زیاد شده و این امر موجب شکستن جک می‌شود. جک‌های هیدرولیکی نیز به روغن نیاز دارند و کمبود روغن باعث ایجاد فشار بر روی موتور شده و عمر مفید جک کاهش پیدا می‌کند.
 6. بررسی فلاشر درب: فلاشر و چشمک‌زن، نقش هشداردهنده را دارد. در صورت خراب شدن این قطعه، ممکن است شما دچار اشتباه شده و کنترل ریموت را چند بار فشار دهید. این چراغ چشمک‌زن، ساکنین ساختمان و رهگذران را از باز و بسته شدن در آگاه می‌کند و خراب شدن آن می‌تواند مشکل آفرین باشد.

 

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

نصب و تنظیم چشمی درب پارکینگ

تقریبا اکثر چشمی‌ها عملکرد یکسان دارند. به همین دلیل نصب آن‌ها به شکل یکسان صورت می‌گیرد. اما بهتر است نصب فتوسل درب‌های اتوماتیک را به یک متخصص حرفه‌ای بسپارید که مهارت، تجربه و دانش کافی را در مورد نصب چشمی و عملکرد درب اتوماتیک داشته باشد. هم‎چنین به دلیل حساسیت قطعه و قیمت آن، بهتر است از فروشگاه مطمئن خریداری شود.

مجموعه بابادر با تجربه‌ای 15 ساله در زمینه تولید انواع درب‌های اتوماتیک و تجهیزات مربوط به آن، با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا و کادری مجرب و حرفه‌ای، پاسخگوی سوالات و مشاوره برای خرید و استعلام قیمت درب اتومات است.

اگر به کارشناس دسترسی نداشتید، هنگام نصب چشمی‌ها دقت کنید که کاملا روبروی یکدیگر قرار بگیرند. برای این کار می‌توانید از خط تراز کمک بگیرید. بعد از باز کردن مشاهده می‌کنید که در یک طرف آن دوسیم وجود دارد که به مدار وصل شده است و فقط یک مثبت و منفی 24 ولت دارد که باید به دقت در چشمی جایگذاری شوند. در طرف دیگر 4 سیم به برد متصل می‌شوند که یکی از آن‌ها منفی و دیگری مثبت است و باید مشابه طرق قبلی بسته شوند. دو سیم باقی مانده به ترتیب و قانون خاصی نیاز ندارند و می‌توان به هر کدام دو ورودی رله متصل کرد.

اگر هر کدام از جایگذاری‌ها در مدار چشمی و مثبت و منفی دستگاه درست وصل نشده باشد، ممکن است فیوز برد جک شما بسوزد و دستگاه فتوسل خراب شود. لذا اکیدا توصیه می‌شود شخصا وارد کار نشده و برای نصب چشمی درب اتوماتیک از کارشناسان باتجربه کمک بگیرید.

خرابی چشمی درب اتوماتیک

عوامل موثر در خرابی چشمی درب اتوماتیک

کثیف شدن قاب چشمی: نظافت و نگهداری از تجهیزات به خصوص قطعات برقی، تاثیر زیادی در راندمان و طول عمر آن‌ها دارد. تمیزکردن چشمی درب با یک دستمال نمناک نیز بسیار مهم است. زیرا اگر فوتوسل کثیف باشد یا روی قاب چشمی خاک بنشیند، چشمی دچار اختلال می‌شود.

قطع شدن سیم: گاهی در اثر دست کاری افراد، کاکرد زیاد و کهنگی، و سایر عوامل یکی از سیم‌های چشمی از جای خود درآمده و قطع شود. در این صورت فتوسل نیز عملکرد درستی نخواهد داشت. برای رفع این مشکل بهتر است درب اتوماتیک توسط یک کارشناس متخصص و باتجربه بررسی و تعمیر شود.

آب خوردگی: وارد شدن آب به یکی از دو جفت فتوسل‌های نصب شده روی سیستم، یکی از پراحتمال‌ترین و بیشترین دلایل خرابی چشمی می‌باشد. ورود آب دو چشمی را سولفاته کرده و آن‌ها را از کار می‌اندازد. بهتر است بعد از نصب فتوسل، با استفاده از چسب آکواریوم، دور تا دور چشمی را آب‌بندی کرد.

سخن پایانی

سنسور چشمی جهت ایمنی و جلوگیری از آسیب‌رسانی سیستم به افراد یا وسایل تقلیه، طراحی و در انواع درب اتوماتیک قرار داده شده است. بهتر است ضمن آشنایی با انواع فتوسل و راه‌های رفع ایراد آن، در صورت ایجاد مشکل، عیب‌یابی فتوسل یا سنسور حرکت را به متخصص مجرب بسپاریم. برای مشاوره آنلاین و تلفنی و یا خرید فتوسل یا می‌توانید با کارشناسان مجموعه بابادر تماس بگیرید و مدل چشمی مناسب برای درب اتوماتیک خود را سفارش دهید.

بهترین موتور درب اتوماتیک

هر آنچه که باید در مورد انتخاب بهترین موتور درب اتوماتیک بدانید

با دانستن ویژگی های یک موتور خوب درب اتوماتیک خواهید توانست پکیج با کیفیت و به صرفه ای برای درب اتوماتیک و کرکره برقی منزل یا محل کار تهیه کنید. با ما همراه باشید تا با این ویژگی ها آشنا شویم.

درب‌های اتوماتیک و دارای کرکره برقی، در اکثر ساختمان‌های مسکونی پارکینگ‌دار، گاراژ و فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند. موتور کرکره برقی، همان قطعه‌ای است که درب‌های اتوماتیک کرکره‌ای امروزی را از کرکره‌های قدیمی و غیربرقی متمایز کرده است. از آن‌جایی که عملکرد این قطعه، نقش مهمی در درب‌های اتوماتیک دارد، انتخاب بهترین نوع آن متناسب با مدل درب و پنجره کرکره برقی ساختمان، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لذا در این مقاله به توضیح المان‌های موثر در انتخاب بهترین موتور و هم‌چنین معرفی انواع موتور کرکره برقی پرداخته‌ایم.

انتخاب موتور مناسب برای کرکره برقی

انتخاب موتور کرکره برقی مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثل وزن تیغه کرکره، ابعاد درب کرکره، نوع پروفیل تیغه، تعداد رفت و آمد و فضایی که برای اجرا داریم. یکی از موارد مهم، انتخاب کرکره بر اساس توان آن است وعاملی که در توان موتور تاثیر دارد، وزنی است که موتور باید آن را جابه جا کند. بیشترین وزن به تیغه کرکره مربوط می‌شود. ولی نباید از وزن سایر قسمت‌ها مانند قسمت تیوب بالای کرکره غافل شد.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

موتور درب اتوماتیک چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

موتور درب اتوماتیک جزو اجزای اصلی و مهم آن است. این قطعه نیروی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل کرده و باعث حرکت لت‌های درب در جهات مختلف می‌شود و نتیجه آن باز و بسته شدن درب می‌باشد. موتور درب اتوماتیک الزامات زیادی را باید برآورده کند. این قطعه باید مقاوم، بادوام و قابل اطمینان باشد. مشخصات دیگر یک موتور خوب عبارتند از:

حرکت بی‌صدا: موتور درب اتوماتیک باید بدون سر و صدا و به صورت روان و دقیق کار ‌کند. سرعت کم و یکپارچه موتور، از کرکره برقی و انواع دیگر درب اتوماتیک محافظت می‌کند و سر و صدا را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

امنیت: از آن‌جایی که موتور درب اتوماتیک دارای چشم فتوالکترونیک است، امنیت زیادی را برای توقف خودرو مقابل درب فراهم می‌کند. اگر شما در حال پارک کردن و داخل آوردن اتومبیل خود باشید و در همان لحظه، زمان پایین آمدن درب اتوماتیک نیز فرا رسیده باشد، درب متوجه خودروی شما شده و مکث می‌کند؛ و بعد از رد شدن کامل بسته می‌شود.

عدم وجود درز یا شیار: نصب موتور درب اتوماتیک با دقت زیادی انجام می‌شود. به همین دلیل هیچ گونه درز یا شیاری میان دیوار و کنار‌ه‌های درب باقی نمی‌ماند. وجود فضای خالی در این قسمت‌ها، این فرصت را به سارقین می‌دهد که راهی برای وارد شدن به منزل یا محل کار شما پیدا کنند.

استحکام: موتور درب اتوماتیک از پنل‌های فولادی تشکیل شده و به این پنل‌ها فوم پلی اورتان تزریق می‌گردد. به همین دلیل 4 سانتی‌متر به ضخامت آن اضافه شده و این امر، شرایطی را فراهم کرده است که استحکام آن تا حد زیادی افزایش پیدا کند. موتور جزو قطعاتی است که کارکرد بیشتری نسبت به سایر قطعات دارد. لذا باید از استحکام خوبی برخوردار باشد تا عملکردش دچار مشکل نشود.

سرعت موتور: از دیگر ویژگی‌های موتور درب اتوماتیک این است که سرعت آن قابلیت تنظیم دارد. یعنی شما می‌توانید سرعت باز و بسته شدن درب را بیشتر کنید تا سریع‌تر بسته شود. یا اگر می‌خواهید درب آرام‌تر پایین یا بالا برود، می‌توانید تنظیمات آن را روی سرعت کم قرار دهید. تنظیم انرژی نیز در هر یک از سرعت‌های تنظیم درب، متنوع است. شما می‌توانید هر یک از سطوح مصرف انرژی را که مد نظرتان است انتخاب نمایید.

نصب آسان: نصب موتور برای درب اتوماتیک بسیار آسان می‌باشد. با این حال  بهتر است این کار با دقت و توسط یک متخصص انجام شود. زیرا آن‌ها تجربه کاری زیادی دارند و بدون هیچ نقص یا ایرادی موتور را وصل می‌کنند. برای نصب موتور درب کرکره‌ای و اتوماتیک، می‌توانید از کارشناسان حرفه‌ای مجموعه بابادر کمک بگیرید.

از عوامل دیگری که در انتخاب موتور کرکره برقی اهمیت دارد، تعداد تردد و باز و بسته شدن درب طی مدت زمان مشخص (مثلا یک روز) است. اگر کرکره برای درب مغازه بوده وتعداد تردد کم باشد، موتور توبلار با گشتاور مناسب، انتخاب درستی است. اما اگر کرکره برای درب پارکینگ ساختمان پر رفت و آمد استفاده شود، بهتر است موتور ساید خریداری کنید.

انواع موتورهای درب کرکره‌ای و اتوماتیک

هر نوع موتور قابلیت خاصی دارد که آن را برای استفاده در مکان‌ها و موارد خاص، مناسب می‎کند. حتی میزان تردد و باز و بسته شدن درب اتوماتیک در طول شبانه روز هم تاثیر مستقیمی بر انتخاب نوع موتور دارد. لذا هر موتوری را نمی‌توان برای هر کرکره برقی نصب و استفاده کرد. برای انتخاب نوع موتور باید عوامل مختلفی مانند عرض، ارتفاع و وزن کرکره در نظر گرفته شود.

به طور کلی انواع موتور کرکره برقی در 3 گروه طبقه‌بندی می‌شوند.

موتورهای لوله‌ای یا توبلار درب اتوماتیک

موتور لوله‌ای مرسوم‌ترین شکل موتور کرکره برقی است که به منبع تغذیه خانه شما وصل می‌شود. موتور لوله‌ای داخل محور کرکره غلتکی قرار می‌گیرد و معمولا شبیه لوله فلزی است. به همین دلیل آن را موتور لوله‌ای نام نهادند. این موتورها برای خودکارسازی پرده و سایبان خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این موتور داخل لوله‌ای که سایبان در آن جمع شده است قرار دارد و کاملا مخفی می‌باشد.

موتور توبلار را می‌توان به وسیله فشار دکمه یا از طریق ریموت، از راه دور هم کنترل کرد. موتور لوله‌ای بیشتر برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که رفت و آمد زیاد نیست. هم‌چنین به دلیل قرارگرفتن داخل لوله و اشغال فضای کم، ظاهری زیباتری نیز دارد.

موتور ساید کرکره برقی

این نوع از موتورها برای کرکره برقی سنگین کاربرد دارند. خود موتور وزن چندانی ندارد و طراحی آن به گونه‌ای است که اگر دما بیش از حد زیاد شود، به طور کاملا خودکار خاموش می‌شود و آسیب نمی‌بیند. بسیاری از موتورهای ساید از برق پشتیبان استفاده می‌کنند. در این صورت، هنگام قطعی برق می‌توان کرکره را کنترل کرد. موتورهای ساید بسیار پرقدرت هستند و برای ورودی‌های با مساحت بالا کاربرد دارند.

یکی از مزایای این نوع موتور این است که در قسمت خارجی سایه‌بان و کرکره برقی نصب می‌شوند. به همین علت اگر موتور ساید دچار مشکل شود، نیاز به پایین آوردن کل سایه‌بان نیست. موتورهای ساید به این دلیل که بیرون از محور کرکره قرار می‌گیرند، تحت فشار کمتری هستند و در نتیجه طول عمر بیشتری دارند.

موتور ساید کرکره برقی

موتور سنترال یا سانترال

این موتور در کرکره‌های قدیمی استفاده می‌شد و قابلیت تحمل وزن تا 280 کیلوگرم را داشت. موتورهای سنترال برای حداکثر 30 تردد مناسب هستند؛ لذا برای مکان‌های عمومی گزینه مناسبی نمی‌باشند. نصب موتورهای سنترال بسیار راحت است و در مقایسه با سایر موتورها روان‌تر و راحت‌تر بالا و پایین می‌روند. اما قابلیت‌های جدید موتورهای امروزی را ندارند.

مطالب مرتبط:

سخن پایانی

کرکره‌های برقی و انواع دیگر درب‌های اتوماتیک، در پارکینگ‌ها و گاراژها، مغازه، فروشگاه و مکان‌های دیگر استفاده می‌شوند. قطعلت مختلفی در این درب‌ها به کار رفته است که مهم‌ترین آن‌ها موتور درب اتوماتیک می‌باشد. انتخاب نوع درست موتور متناسب با مدل درب اتوماتیک، نقش مهمی در کارکرد درب اتوماتیک و کرکره برقی و هم‌چنین طول عمر آن دارد. مجموعه بابادر با تولید انواع درب‌های کرکره‌ای، درب پارکینگی اتوماتیک، درب شیشه‌ای و درب صنعتی اتوماتیک بهترین انتخاب را برای داشتن محیطی امن و زیبا پیش روی شما قرار می‌دهد.

✪ مشاوره و سفارش 09128818367✪

فروش و نصب انواع درب کرکره اتوماتیک و کرکره برقی با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در تهران

10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی

10 تولیدکننده برتر کرکره برقی

کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک یکی از انواع کرکره های جدید موجود در بازار است. این نوع کرکره، کرکره برقی ضدسرقت نیز نامیده می شوند زیرا دارای مقاومت و امنیت بسیار بالایی است. روی کار آمدن کرکره های برقی و اتوماتیک غیر از حفظ امنیت و به ارمغان آوردن آرامش و آسایش، زیبایی و ظاهری مدرن را به خانه ها و شهرها هدیه می کند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی را در خصوص کرکره برقی، قیمت کرکره برقی مغازه و دیگر کرکره برقی ها، نصب کرکره برقی، انواع کرکره برقی ضد سرقت و همچنین معرفی 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی در اختیار شما قرار دهیم.

ویژگی های بهترین کرکره برقی

کرکره برقی ها و تیغه و تجهیزات دیگر آن ها که در ایران تولید می شوند همه دارای کیفیت بسیار مطلوبی هستند، اما برای خرید کرکره برقی و نصب آن ابتدا می بایست از ویژگی های آن مطلع بوده و بهترین انتخاب را انجام داد. همان طور که می دانید در خرید کرکره برقی، مواردی مانند قیمت کرکره برقی و جنس آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در زیر به برخی از ویژگی های مهم کرکره برقی ضدسرقت و مشخصات بهترین برند آن اشاره شده است:

 • رنگ کرکره برقی بسیار مهم است. هرچه درجه رنگ و نوع رنگ آمیزی آن مطابق استانداردها باشد، دوام و پایداری آن بیشتر شده و در نتیجه منجر به رضایت مشتری می گردد.
 • وزن تیغه کرکره برقی باید به اندازه ای باشد تا وزن کرکره برقی را تحمل کند.
 • تیغه های آلومینیومی کرکره برقی به علت مقاومت بالا از بهترین نوع تیغه ها هستند. بنابراین بهتر است هنگام انتخاب کرکره برقی ضدسرقت به جنس تیغه آن توجه کنید.
 • تیغه های با مواد پلی کربنات که در بازار به تیغه های شفاف نیز مشهور هستند نوع مرغوب دیگری از تیغه های کرکره برقی هستند. این نوع از تیغه ها در برابر آتش مقاوم بوده و همچنین در کرکره برقی ضدسرقت نیز استفاده می شوند.
 • جنس ریل کرکره برقی بهتر است از آلومینیوم باشد تا بر اثر گذر زمان بر خلاف ریل های آهنی زنگ نزند.
 • موتورهای توبلار و ساید از موتورهای رایج به کار رفته در ساخت کرکره برقی فولادی و یا سایر کرکره های برقی هستند. موتورهای ساید بسیار قدرتمند بوده و در کرکره برقی های با ابعاد بزرگ و سنگین به کار گرفته می شوند. موتورهای توبلار بر خلاف موتورهای ساید در کرکره برقی های با سایز کوچک مانند کرکره برقی پارکینگ، مغازه و غیره به کار می روند.
 • یکی دیگر از ویژگی های مهم یک کرکره برقی بادوام، میزان مقاومت آن در برابر باد، باران و طوفان است.
 • بهترین تیغه های کرکره برقی می بایست ضد حریق و ضد سرقت باشند.
 • قیمت کرکره برقی مغازه و یا دیگر کرکره برقی ها نیز یکی از عناصر مهم در انتخاب و خرید کرکره برقی است. با توجه به سایر ویژگی ها و مشخصات برتر کرکره برقی، هر چه قیمت آن پایین تر باشد برای مصرف کننده ارجح تر خواهد بود.

حال که با انواع مشخصات کرکره برقی ضدسرقت آشنا شدید قصد داریم 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی در ایران را که دارای تمام ویژگی های بالا باشد به شما معرفی کنیم.

✪ مشاوره و سفارش 09128818367✪

فروش و نصب انواع درب کرکره اتوماتیک و کرکره برقی با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در تهران

10 تیغه برتر کرکره برقی بازار

معرفی 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی

 1. شرکت تایسیز تولیدکننده انواع کرکره برقی فولادی و آلومینیومی که در اراک واقع شده است. این شرکت به تولید انواع پروفیل و متعلقات نصب کرکره برقی مشغول است.
 2. شرکت ایمن گستر عابد که فروشنده انواع کرکره برقی ضدسرقت و آماده ارائه خدمات نصب کرکره برقی است. فروش و نصب انواع کرکره برقی فولادی و آلومینیومی جهت کرکره برقی پارکینگ، کرکره برقی مغازه، پنجره و غیره است. این شرکت در تهران مستقر است.
 3. مجموعه بابادر نیز یکی دیگر از 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی در ایران است که در زمینه تولید، فروش، واردات و صادرات و همچنین ارائه خدماتی از قبیل نصب کرکره برقی، تعمیر و نگهداری آن فعالیت دارد. این مجموعه در تهران مشغول به فعالیت است.
 4. آریان در نیز در تهران آماده فروش و ارائه خدمات نصب کرکره برقی است. همچنین قیمت کرکره برقی مغازه، انواع درب و پنجره، کرکره برقی پارکینگ و کیفیت آن برای این مجموعه مهم بوده و در حوزه تعمیرات تخصصی انواع درب های اتوماتیک نیز تبحر دارد.
 5. شرکت تولیدکننده انواع تیغه و بدنه کرکره برقی آذین سازه نیز یکی دیگر از 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی است که در تهران مستقر بوده و آماده ارائه تولید و اجرای انواع کرکره برقی فولادی جهت نصب کرکره برقی پارکینگ، کرکره برقی مغازه و انواع دیگر است.
 6. شرکت ایپاکو واقع در تهران دارای سابقه طولانی در خصوص تولید، خدمات، همچنین وارد کننده و صادر کننده انواع تیغه کرکره برقی، کرکره برقی و لوازم جانبی آن است. شما جهت خرید کرکره برقی می توانید قیمت کرکره برقی را همراه با مشخصات مورد نظر از این مجموعه و سایر شرکت ها استعلام گرفته و نهایتا خرید خود را انجام دهید.
 7. شرکت پارس کرکره یکی دیگر از 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی است که در اراک مشغول به فعالیت است.
 8. اترک در، دیگر تولید کننده و ارائه دهنده خدمات در خصوص خرید کرکره برقی و استعلام قیمت کرکره برقی است. همچنین در خصوص نصب کرکره برقی به دلیل داشتن کادری مجرب دارای رزومه بسیار خوبی می باشد.
 9. شرکت آلووین تولیدکننده انواع درب های اتوماتیک کرکره ای است که در اراک مشغول به فعالیت بوده و قیمت کرکره برقی و قیمت تیغه های آن و همچنین سایر تجهیزات تولیدی این شرکت بسیار رقابتی می باشد.
 10. شرکت آتیپکس نیز در تهران به تولید و پخش تیغه کرکره برقی با کیفیت بسیار بالا مشغول می باشد. به طوری که قیمت کرکره برقی مغازه، کرکره برقی پارکینگ، درب، پنجره و انواع کرکره برقی های دیگر این برند بسیار مناسب است. تولید کننده انواع کرکره برقی فولادی و غیره می باشد. تنوع در رنگ و مدل محصولات این شرکت باعث فروش بیشتر آن گردیده است.

 

تیغه کرکره برقی

جمع بندی

به دلیل استفاده سخت از کرکره های قدیمی نصب شده در درب مغازه ها، پارکینگ ها و درب های ورودی و خروجی بسیاری از اماکن و همچنین ظاهر زمخت و زنگ زده آن ها، امروزه در سطح شهرها از کرکره های برقی ضدسرقت در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود. در حال حاضر تولید کنندگان بسیاری در ایران در زمینه تولید تیغه کرکره برقی و انواع کرکره برقی فعالیت دارند که در این مقاله به 10 تولیدکننده برتر تیغه کرکره برقی اشاره کردیم تا فرایند خرید کرکره برقی برای شما آسان تر شود. قیمت کرکره برقی بنا به مشخصات و ویژگی های هر کرکره برقی متفاوت بوده که قبل از خرید بهتراست مشخصات دقیق کرکره برقی را مطالعه نموده و سپس از شرکت مدنظر استعلام قیمت بگیرید.