بابادر طراح و مجری انواع کرکره برقی و درب اتوماتیک با کمترین قیمت در تهران

کرکره برقی چیست ؟

  با روند رشد تکنولوژی امروزه شرایطی فراهم شده است که دیگر نیاز انسان ها به فعالیت فیزیکی برای انجام امور روزمره به حداقل میزان خود رسیده است. جایگزین شدن کرکره برقی با کرکره های مکانیکی قدیمی نیز یکی از هزاران نمونه رشد تکنولوژی و کارآمد شدن ابزارهای مورد استفاده انسان برای امنیت و راحتی بیشتر بود.

  قطعات کرکره برقی به گونه ای ساخته و پرداخته شده اند که بدون اشغال فضای بصری محیط منزل، پارکینگ، مغازه و محل کار شما به حفظ عملکرد حداکثری کرکره اتوماتیک کمک می کنند. این قطعات متناسب با وزن و ابعاد کرکره مورد نظر مشتریان در بازار موجود است. موتور کرکر برقی از جمله مهمترین عواملی است که با توجه به وزن و ابعاد کرکره مورد نظر باید به آن توجه داشت. همان طور که در مقاله ای جداگانه درباره قطعات و تجهیزات کرکره برقی صحبت شد. این موتورها در سه سری موتور توبلار، موتور سانترال و موتور ساید ارائه می شوند که به ترتیب برای کرکرهایی با وزن سبک، متوسط و سنگین مناسب هستند.

اما مزیت های کرکره اتوماتیک تنها در راحتی استفاده از آن و حتی امنیت فوق العاده بالای آن در نسبت با کرکره های مکانیکی قدیمی خلاصه نمی شود. امروزه هر کسی در هر شرایط اقلیمی و آب و هوایی بدون نگرانی از خرابی یا زنگ زدن تیغه کرکره های خود و با امکان انتخاب از میان رنگ بندی های گوناگون کرکره های برقی می تواند پارکینگ یا مغازه خود را مجهز به این نوع کرکره ها نماید.

کرکره برقی و درب اتوماتیک
کرکره برقی و درب اتوماتیک

کرکره برقی یا درب اتوماتیک

درب اتوماتیک از اجزای مهم ساختمان ها و مجموعه های مدرن به حساب می آید و در مدل ها و ویژگی های گوناگون قابل تهیه هستند. ابزارها و طرق مختلفی برای طراحی درب اتوماتیک برقی وجود دارد؛ با انجام و استفاده از هر کدام از ابزارها و روش های موجود می توان از امنیت و راحتی یک درب اتوماتیک بهره مند شد.

جک برقی وسیله ای است که با نصب آن بر روی درب های مختلف می توان ضریب امنیت مجموعه و ساختمان را افزایش داد. برای مجموعه های بزرگ استفاده از جک برقی برای کنترل باز و بسته شدن درب راحتی در حفاظت از ساختمان را نیز برای پرسنل حفاظتی مجموعه به همراه دارد. دیگر چه در روزهای گرم تابستان و یا درسرمای زمستان مجبور به پیاده شدن و باز و بسته کردن درب منزل یا پارکینگ نخواهید بود و همچنین اتومبیل و منزل خود را از خطر سرقت و صدمات دیگر مصون خواهید کرد.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

تفاوت درب هوشمند و کرکره اتوماتیک چیست ؟

 درب هوشمند از انواع دیگر درب های اتوماتیک برقی محسوب می شود. عملکرد این نوع درب ها به صورت کاملا هوشمند است؛ به این صورت که با نزدیک شدن هر جسم خارجی به سنسور تعبیه شده در چشم هوشمند این درب ها، لنگه های درب هوشمند به صورت اتوماتیک باز شده و بعد از رد شدن اشخاص و طی مدت زمان کوتاهی لنگه های درب مجددا بسته می شود.

خاصیت های  ضد حریق، ضد گلوله، ضد ضربه و ضد انفجار بودن نیز از ویژگی های انواع مختلف درب هوشمند است که بسته به کاربری افراد از آن خریداری و استفاده می شود. این نوع درب برقی اتوماتیک ظاهری مدرن و حرفه ای به ساختمان شما می بخشد و عبور و مرور مراجعین و ساکنین ساختمان را نیز تسهیل می کند. همچنین در فصل های مختلف سال نیز با باز و بسته شدن خودکار و سریع از اتلاف انرژی سرمایشی و گرمایشی ساختمان جلوگیری می کند.

کرکره برقی و درب اتوماتیک
کرکره برقی و درب اتوماتیک

قطعات کرکره برقی

کرکره اتوماتیک به مدد قطعات و ابزارهای مختلف که هر یک بر اساس طرحی قبلی در کنار یکدیکر قرار گرفته اند، عملکرد امروزی را دارد. موتور به کار رفته در سیستم کرکره برقی به کمک شفت و صفحات پلیت باعث حرکت تیغه کرکره از مجرای ریل های دو طرفه کرکره می شود و عملکرد خود موتور به نیروی الکتریکی بستگی دارد. سنسور چشمی، رسیور و ریموت کرکره برقی نیز با ارتباط مستقیم با موتور برقی کرکره باعث روشن و خاموش شدن موتور و درنتیجه راه اندازی و باز و بسته شدن کرکره می شود.

 کرکره اتوماتیک برقی نیز با استفاده از جک برقی بازو بسته کردن درب ساختمان و پارکینگ های بزرگ را تسهیل میکند.

آشنایی با انواع جک برقی

جک برقی در سه نوع الکترومکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیک در بازار وجود دارند که انتخاب هر یک بر مبنای وزن و ابعاد درب مورد نظر انجام می شود. همچنین در انتخاب جک برقی محیط ساختمان نیز یکی از عوامل تاثیرگذار محسوب می شود؛ زیرا با راه اندازی جک برقی و استفاده از آن متوجه خواهیم شد که عملکرد جک برقی  همراه با سروصدا است که این نکته در انواع مختلف این وسیله بیش و کم وجود دارد. در نتیجه اگر برای محیط های مسکونی یا مکان هایی که تولید صدا می تواند با حساسیت و اعتراض ساکنین و همسایگان همراه باشد، باید به سراغ جک هایی رفت که کمترین میزان تولید صدا را دارند.

درب هوشمند از نسل های جدید درب های اتوماتیک به شمار می رود که باز و بسته شدن آن با استفاده از انرژی الکتریکی صورت می گیرد و در انواع مدل های شیشه ای لولایی،اسلایدینگ، گردان، گرد و نیم گرد موجود هستند. یکی از قابلیت های درب اتوماتیک قابلیت نصب ماژول وای فای بر سیستم هوشمند آن است. بدین ترتیب برای بازوبسته کردن درب دیگر نیازی به ریموت نخواهید داشت و با استفاده از برنامه های موبایل همراه باز و بسته شدن درب منزل یا پارکینگ یا اداره را کنترل خواهید کرد.

موتور کرکره برقی
موتور کرکره برقی

آشنایی با موتور کرکره برقی

همان طور که در مقاله ای به بررسی قطعات و تجهیزات کرکره برقی اشاره کردیم ، جز اصلی کرکره اتوماتیک موتور آن است که باعث به حرکت در آمدن تیغه ها می گردد. موتور درب کرکره ای به سه دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی ویژگی های تک تک آنها می پردازیم. قبل از آن، باید این مورد را بدانید که هر موتور کرکره مناسب مکان خاصی است که در ادامه با شرایط آن ها آشنا می شوید:

موتور ساید کرکره اتوماتیک

موتور هایی هستند که برای درب هایی با وزن و میزان تردد بالا، مورد استفاده قرار می گیرند. موتور ساید کرکره برای ورودی هایی با ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند؛ چرا که قدرتمند ترین نوع موتور های کرکره برقی هستند. همچنین می توان آن را برای اماکنی که وجود برق اضطراری در آن ها الزامی است، استفاده نمود . این نوع موتورها عموما در سمت راست یا چپ کرکره نصب می شوند، و دلیل نامگذاری آن ها به این نام نیز همین است. زیرا ساید در زبان انگلیسی به معنی کناری یا جانبی است.

مزایای موتور ساید

 • مجهز به سیستم پاراشوت جهت رفع خطر سقوط کرکره (در صورت وجود نقص فنی)
 • بازدهی و عمر بالا در مکان هایی با تردد زیاد
 • مناسب برای ساختمان هایی که نیاز به برق اضطراری دارند
 • بی صدا بودن
 • داشتن تمامی قطعات جانبی در داخل پکیج (برد، ریموت، صفحه پلیت،اندک یاتاقان)

موتور سانترال کرکره اتوماتیک

موتور های سنترال یا سانترال توانایی به حرکت درآوردن درب هایی با میزان تردد و وزن متوسط را دارند. عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره، موتور سانترال کرکره اتوماتیک را به بهترین گزینه برای تبدیل کرکره های فرسوده به کرکره های اتوماتیک می سازد. برای دریافت مشاوره و سفارش نصب و یا تعمیر موتور کرکره می توانید با کارشناسان بابادر در تماس باشید.

موتور توبلار کرکره اتوماتیک

موتوری است که برای به حرکت درآوردن درب هایی با وزن و میزان تردد پایین به کار می روند، به علاوه نصب و راه اندازی آن ها نیاز به دقت بیشتری دارد. موتور توبولار کرکره ساده قابلیت به حرکت در آوردن درب هایی تا وزن 140 نیوتن را دارا می باشد. قیمت موتور توبلار کرکره با اندازه نسبتا کوچک خود بسیار مناسب است. برای دریافت قیمت دقیق موتور کرکره می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

کرکره برقی و درب اتوماتیک
کرکره برقی و درب اتوماتیک

دلایل خرابی کرکره برقی

کرکره اتوماتیک یا درب برقی نیز به مرور زمان و مانند هر وسیله برقی و فنی دیگر ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی و مشکل شود. یکی از دلایل خرابی درب برقی، می تواند استهلاک اجزای مکانیکی مانند تیغه، جک یا مجرای کشویی و یا اتصالی و نقص سیستم هوشمند یا برقی این ابزارها باشد.

 تعمیر کرکره برقی و یا درب اتوماتیک هوشمند و همچنین تشخیص درست اشکالات این تجهیزات اگر توسط متخصصین شرکت بابادر انجام شود، علاوه بر اینکه عملکرد درست و ایمن این تجهیزات را تضمین می کند، از ایجاد هزینه های مازاد و غیر ضروری نیز جلوگیری خواهد کرد.

 • تمام شدن باتری کنترل فرستنده؛
 • خرابی سنسور چشمی؛
 • مسیر قرارگیری کرکره برقی به‌خوبی تراز نشده باشد؛
 • وجود مشکل در فرستنده کرکره؛
 • چیزی مسیر کرکره یا درب برقی را مسدود کرده باشد؛
 • فنر کرکره برقی و یا جک برقی درب اتوماتیک ضرب دیده یا شکسته باشد؛
 • حد مجاز پایین آمدن درب به‌درستی برای کرکره برقی تنظیم‌نشده است؛
 • قطع برق کرکره یا درب اتوماتیک (به عبارتی پریدن فیوز کرکره).

تعمیر و نگهداری کرکره اتوماتیک

مهم ترین نکته در مورد کرکره های برقی این است که آنها به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارند. معمولا در فصل سرما برای بهبود کارایی موتور درب کرکره برقی قطعات متحرک آن را روغن کاری می کنند. همچنین شما میتوانید با تراز کردن کرکره برقی خود به طوری که فشار ناشی از بالا و پایین رفتن کرکره برقی بر روی موتور به حداقل برسد و با اینکار طول عمر موتور کرکره را افزایش می دهید.

کرکره و درب امنیتی برقی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. با این حال، درب و کرکره ای که به صورت دستی کار می کنند ارزان تر هستند و ممکن است گزینه عملی تری برای مشاغل کوچک باشد.

کرکره برقی و درب اتوماتیک
کرکره برقی و درب اتوماتیک

نحوه محاسبه قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی، درب هوشمند یا درب اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. ابعاد لنگه های در، وزن تیغه کرکره، نوع جک یا موتور مورد نیاز برای کرکره یا لنگه های دربی که متناسب با فضای ساختمان و مجموعه مورد نظر باشد از فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر قیمت کرکره یا درب برقی است.

همچنین سطح امنیتی مورد انتظار برای ساختمان نیز با توجه به متغیر بودن جنس و کیفیت درب و ابزارهای مورد استفاده بر هزینه نصب کرکره برقی تاثیر دارد؛ این مورد برای درب های هوشمند و اتوماتیک نیز صادق است. همانطور که پیش تر نیز گفته شد درب های هوشمند در انواغ ضد حریق، ضد گلوله و ضد انفجار در بازار موجود هستند و انتخاب و نصب هر یک هزینه های متفاوتی در پی خواهد داشت.

موقعیت مکانی  ساختمان مورد نظر از جهت حمل و نقل ابزار و ادوات سنگین و نسبتا زیاد به محل مورد نظر و همچنین  سطح دستمزد تکنسین های نصب و تعمیر کرکره و درب برقی از فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت تمام شده کرکره برقی و یا درب اتوماتیک به شمار می رود.

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

دریافت مشاوره و درخواست خدمات

تماس با کارشناسان بابادر

مهم ترین عواملی که در قیمت کرکره برقی تاثیر دارد ؟

با توجه به معیارهایی مثل نوع تیغه کرکره ، عرض و ارتفاع نصب کرکره برقی قیمت آن تعیین میشود و همچنین فاکتورهایی مانند موتور کرکره ، تعداد ریموت ها و لوازم جانبی در قیمت آن تاثیر گذار است.

تفاوت کرکره فولادی و آلومینیومی چیست ؟

به دلیل استحکام تیغه های فولادی هزینه آنها بیشتر از آلومینیومی میباشد.

بهترین شرکت نصب و فروش کرکره برقی کدام است ؟

برای اینکه خاطر خود را از بابت خدمات پس از فروش و همچنین استفاده از قطعات درجه یک و اورجینال آسوده کنید می توانید سفارش درب اتوماتیک خود را به شرکت بابادر بسپارید کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگو شما هستند.

ارزانترین نوع کرکره برقی چیست ؟

کرکره و درب اتوماتیک آلومینیومی نسبت به سایر انواع آن ، قیمت کمتری دارد ولی برای انتخاب درست می توانید با کارشناسان بابادر تماس بگیرید.