فروش انواع جک پارکینگی

جک پارکینگی

چگونه جک پارکینگی مناسب را تهیه کنیم؟

عملکرد اصلی جک پارکینگی باز و بسته کردن درب ورودی با استفاده از ریموت کنترل برای ساختمان‌های مسکونی یا تجاری است. برای تهیه و خرید جک پارکینگی باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد تا محصولی باکیفیت و متناسب با درب ساختمان خریداری شده و در آینده جک درب پارکینگ زودتر از عمر خود دچار آسیب نشود. در صورت نیاز به مشاوره برای خرید یا کمک در نصب جک پارکینگی با کارشناسان بابادر تماس بگیرید.

جک پارکینگی برای دو نوع درب تک لنگه و درب دو لنگه طراحی و تولید می‌شوند. درب های دولنگه امنیت بیشتری دارند. به دلیل این که بیشتر درب‌ها رو به داخل باز می‌شوند، برای نصب جک باید فضای کافی برای چرخش به داخل و قرارگیری جک در اطراف درب در نظر گرفته شود. هم‌چنین جک‌ها دارای چشمی هستند که در صورت وجود خودرو یا انسان، مانع را تشخیص داده و جلوی بسته شدن درب را بگیرد.

چگونگی کارکرد جک پارکینگی

جک پارکینگی به دو نوع جک الکترومکانیک و جک الکتروهیدرولیک تقسیم بندی می شود. همه جک ها دارای سیستم تغذیه آی سی و دی سی می باشند و می توانند با کمک یک مدار کنترل کننده برقی فعالیت کنند. جک درب پارکینگی، می تواند با دریافت فرمان از ریموت، به صورت برقی و الکتریکی فرمان باز شدن درب پارکینگ را به سیستم مکانیکی یا هیدرولیکی دهد. در این زمان است که بازوی جک درب پارکینگ، باز می شود و امکان ورود خودرو فراهم می شود.
در زمانی که نیاز به بسته شدن درب پارکینگ می باشد، باز هم یک فرمان به سیستم الکتریکی جک درب پارکینگ ارسال می شود تا جک به سیستم مکانیکی یا هیدرولیکی، فرمان بسته شدن درب را منتقل کند. لازم به توضیح است که یک جک درب پارکینگ، دارای فتوسل یا همان چشمی می باشد.
در زمان باز و بسته شدن درب جک پارکینگ، احتمال گیر کردن افراد و یا اشیاء مختلف در بین درب وجود دارد و این موضوع بسیار خطرناک است. چشمی درب پارکینگ، به حرکت اشیاء و افراد حساس است و در زمان تشخیص حرکت یک شیء، اجازه حرکت درب را نمی دهد.

انواع جک درب اتوماتیک

جک پارکینگ که به آن جک درب اتوماتیک نیز می‌گویند جزو تجهیزات ساختمانی مهم بوده که انواع مختلف جک پارکینگی هیدرولیک و جک پارکینگی اتوماتیک و ... دارد.

 

جک درب اتوماتیک هیدرولیک

اساس کار جک برقی هیدرولیک با نیروی تحت فشار روغن متراکم بوده و به نگهداری کمتری نسبت به جک الکترومکانیکی نیاز دارند. در این نوع جک برای افزایش امنیت و جفت شدن لنگه‌ها روی هم از قفل برقی استفاده می‌شود.
جک‌های هیدرولیک برای مکان‌های با تردد زیاد مانند پارکینگ عمومی و ساختمان اداری و مسکونی واحد بالا، یا درب‌های خیلی سنگین مانند درب کارخانه یا کارگاه استفاده شده و عمر مفید بین 10 الی 15 سال دارند. قیمت این جک‌ها گران‌تر از جک‌های الکترومکانیکی است.

جک پارکینگی

جک درب اتوماتیک الکترومکانیک

جک پارکینگی

این نوع جک که نام دیگر آن جک گیربوکسی است، بیشترین کاربرد را در پارکینگ منازل دارد. اساس کار جک درب پارکینگ الکترومکانیک بر اساس موتور و چرخ دنده‌های آن است که جریان برقی معادل 220 ولت و در برخی مدل 24 ولت نیاز دارد. پکیج کامل این نوع جک پارکینگی دارای دو بازوی چپ و راست،برد مدار فرمان،چشمی فتوسل،براکت‌های نصب،ریموت و آنتن گیرنده است. ویژگی های بارز جک درب کنترلی اتوماتیک سرویس و نگهداری کم و عدم آسیب پذیری در برابر فشار و ضربه است.

انواع مختلف جک های پارکینگی

 1. جک برقی هیدرولیکی:
  این نوع جک ها مناسب برای درب های سنگین در مکان های پرتردد هستند و در آن ها برای امنیت بیشتر از قفل های برقی استفاده می شود. عمر مفید این نوع درب ها بین 10 تا 15 سال است و هزینه ی تعمیرات و نگهداری این مدل از جک ها کمتر از جک های الکترومکانیکی است.
 2. جک برقی الکترومکانیکی:
  این نوع جک ها مناسب درب های سبک در مکان های کم تردد مانند مجتمع های مسکونی هستند و عمر مفید استفاده از این نوع درب ها بین 8 تا 10 سال است.

مزایای جک پارکینگی

جک پارکینگی می تواند مزیت های زیادی را برای ساکنین یک ساختمان و حتی عابرین پیاده ایجاد کند. در ادامه به مزیت های جک پارکینگی اشاره می کنیم.

 • صرفه جویی در زمان برای رانندگان
  یکی از مزیت های جک پارکینگی این است که باعث صرفه جویی در زمان رانندگان می شود. دیگر رانندگان نیازی به پیاده شدن از ماشین برای باز کردن درب پارکینگ ندارند. همین موضوع باعث صرفه جویی در زمان آن ها می شود.
 • افزایش امنیت منزل و خودرو
  با جک درب پارکینگ، امنیت منزل و خودرو افزایش پیدا می کند. جک درب پارکینگ می تواند باعث محدود شدن رفت و آمدهای یک ساختمان مسکونی و تجاری شود و همچنین، رفت و آمدها را کنترل کند.
  همچنین، شما با وجود جک نصب شده بر روی درب پارکینگ، دیگر نیازی به خارج شدن از ماشین و رها کردن ماشین ندارید. این موضوع نیز باعث افزایش امنیت خودروی شما می شود و از سرقت رفتن خودروی شما جلوگیری خواهد کرد.
 • امکان انتخاب آپشن های مختلف برای جک درب پارکینگ
  برای جک پارکینگی، امکان استفاده از آپشن های مختلف فراهم شده است. برخی از جک های درب پارکینگ، به صورت سیم کارتی هستند و با پیامک باز و بسته می شوند. برخی از جک ها با ریموت کار می کنند. برخی نیز به سیستم آیفون تصویری وصل می شوند.

قیمت جک پارکینگی

قیمت جک پارکینگی بسته به شرکت سازنده، مدل جک، میزان قدرت آن برای حمل، و حرکت دادن درب متفاوت خواهد بود. هم‌چنین کیفیت محصول و عمر مفید آن، گارانتی و خمات پس از فروش نیز در قیمت جک پارکینگی موثر است. جک پارکینگی بابادر دارای کیفیت مناسب و خدمات پس از فروش است و علاوه بر تولید داخل، انواع جک چینی، ایتالیایی، آلمانی و اسپانیا نیز در لیست قیمت جک درب اتوماتیک وجود دارند.

اجزای تشکیل دهنده جک های پارکینگی

تماس با کارشناسان بابادر

اجزای جک درب پارکینگ

جک بازویی: این قطعه، ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی است.

ریموت کنترل: ابزار ارتباطی کاربر با مرکز فرمان است و معمولا در پکیج 2 ریموت کنترل وجود دارد.

چشمی: این قطعه به دلیل داشتن سیستم مادون قرمز هنگام عبور خودرو یا دیدن مانع از باز و بسته شدن درب جلوگیری کرده و مانع از صدمه دیدن خودرو می‌شود.

مرکز فرمان: این قطعه وسیله فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها و رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ است.

فلاشر: با علائم و آلارم هشداردهنده مختلف مثل چشمک زدن پیام مرکز فرمان را نشان می‌دهد.

برندهای معتبر جک پارکینگی و نحوه ی عملکرد آن ها

جک پارکینگی فک ایتالیا:

این نوع از جک های پارکینگی با کاور آلومینیومی اضافه و شفت فولادی ضخیم مناسب برای درب های دو لنگه مسکونی با حداکثر طول 3 متر و برای درب های دولنگه تجاری با طول حداکثر 7 متر است. این مدل از جک های پارکینگی در ساختمان هایی با تردد کمتر استفاده می شود.

جک پارکینگی فادینی ایتالیا:

این نوع جک پارکینگی پوشش مقاومی دارد که بر روی انواع درب های مناطق مسکونی و سازمانی قابل استفاده است. جک پارکینگی فادینی قابلیت تردد 80 بار در ساعت را دارد و حداکثر طول هر لنگه درب از 1.8 الی 7 متر می تواند باشد.

چه مدل جک پارکینگی برای درب پارکینگ مناسب است؟

جک های پارکینگی از جمله وسایل الکترونیکی موجود در بازار هستند که با قیمت های متنوع و مشخصات مختلف، قابل خریداری می باشند. جک پارکینگی باید بر اساس نوع ساختمان، میزان رفت و آمد و وزن درب پارکینگ، انتخاب شود.
در حال حاضر، اکثر جک های درب پارکینگی ایرانی و خارجی، دارای کیفیت مطلوبی هستند و می توان با قیمت های متنوع اقدام به خرید آن ها کرد. لازم به توضیح است که بودجه شما تاثیر بسیار زیادی بر روی انتخاب مدل جک درب پارکینگی دارد.
در صورتی که رفت و آمد ساختمان و تعداد دفعات باز و بسته شدن درب پارکینگ شما بیشتر است، باید حتما اقدام به خرید جک پارکینگی الکتروهیدرولیکی کنید. اما در صورتی که ساختمان کوچکی دارید و درب پارکینگ، نیازی به باز و بسته شدن به تعداد دفعات زیاد ندارید، می توانید اقدام به خرید جک درب پارکینگ الکترومکانیکی کنید.
در هنگام خرید هر نوع جک درب پارکینگ، به قدرت جک درب پارکینگ توجه داشته باشید. هر یک از جک های درب پارکینگ قادر به تحمل وزن مشخصی هستند. بدیهی است که یک جک درب پارکینگی که حداکثر 500 کیلوگرم وزن تحمل می کند، نمی تواند مناسب درب پارکینگی باشد که دارای وزن 600 کیلوگرم است.

راهنمای خرید جک پارکینگی

انتخاب یک جک پارکینگی باکیفیت و مناسب برای درب نیاز به کمک و مشاوره با کارشناسان خبره دارد تا جلوی خسارات احتمالی و هزینه‌های بیشتر گرفته شود. هم‌چنین اطلاعاتی مانند وزن و طول هر لنگه از درب و همچنین میزان تردد روزانه از درب ورودی در انتخاب جک مناسب کمک زیادی می‌کند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. با اعلام میزان بودجه حدودی خود به مشاوره ، بهترین قیمت جک پارکینگی به شما گفته می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید جک درب اتوماتیک

وزن: قبل از خرید جک درب اتوماتیک باید وزن حدودی درب را بدانیم و با در نظر گرفتن آن جک مناسب را انتخاب کنیم تا توانایی تحمل بار و فشار وارده را داشته باشد. هر جک برای وزن های متفاوت ساخته شده است و برای درب‌های سبک‌تر می‌توان از جک‌های ارزان‌تر استفاده کرد. جک‌های تولید داخل برای درب‌های سبک تر انتخاب مقرون به صرفه‌ای هستند.

تعداد تردد: طبیعتا میزان تردد بالا از درب پارکینگ، جک بهتر و قوی ‎تری را نیاز دارد. برای ساختمان مسکونی با تردد معمولی، جک الکترومکانیک مناسب بوده و جک هیدرولیکی برای ساختمان‎های تجاری اداری و مسکونی با تردد بالا بهتر است.

عرض: اکثر جک‌های پارکینگی برای درب‌هایی مناسب‌اند که هر لنگه آن‌ها زیر 2 متر عرض دارد. چنانچه عرض درب بیشتر از مقدار استاندارد باشد، جک‌هایی با شفت بلندتر نیاز است. هر چه عرض درب پارکینگ بیشتر باشد طول بازوی جک نیز باید ببشتر شود تا گشتاور بیشتری تولید شده و جکها نیروی بیشتری برای باز و بسته کردن درب داشته باشند. در نتیجه جک بیشتر عمر می‌کند. در مشخصات فنی انواع جک‌ها اطلاعات لازم قید شده تا خریدار انتخاب درستی داشته باشد. برای درب‌های کمتر از 2 متر از کورس 400 و برای بیشتر از 2 متر از کورس‌های 500 و 600 و حتی بیشتر استفاده می‌شود.

ریموت کنترل: اگر به تعداد ریموت زیادی نیاز دارید هنگام خرید جک درب پارکینگ خارجی بهتر است به همان تعداد ریموت فابریک خریداری نکنید. چون ریموت فابریک جکها قیمت بالایی دارند. می‌توانید یک رسیور رله به مدار فرمان جک نصب کرده و سپس به تعداد دلخواه ریموت با قیمت مناسب را کددهی کنید. در صورت انجام این کار از رسیور نوع هاپکینگ استفاده کنید زیرا غیرقابل کپی بوده و امنیت بیشتری دارد.

سخن پایانی

جک پارکینگی وسیله ای برای باز و بسته شدن آسان و افزایش رفاه مردم است. به همین جهت طی سال‌های اخیر کیفیت و تنوع آن بیشتر شده است. خرید جک پارکینگی از برند و نمایندگی معتبر، و کمک گرفتن از نصاب حرفه‌ای برای نصب اصولی جک، تاثیر زیادی در طول عمر و عملکرد درب پارکینگ دارد. تیم کارشناس بابادر برای خرید و نصب انواع جک درب اتوماتیک در کنار شما خواهد بود تا با هزینه به صرفه و منصفانه، بهترین جک درب اتوماتیک را تهیه کنید.

نمایش دادن همه 2 نتیجه

Show sidebar